Jak dobrze wyczyścić szczotkę i jej nie zniszczyć? Przyda się kosmetyk, który masz w domu

Szczotki i grzebienie to źródło bakterii. Znajdują się na nich między innymi resztki kosmetyków do włosów, grzyby, roztocza. Dlatego też warto regularnie je czyścić. Oto dwa proste sposoby.
Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety bardzo często nie wyglądają one tak, jak byśmy chcieli. Okazuje się, że w codziennej pielęgnacji warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jakich kosmetyków używamy, lecz także na stan naszych akcesoriów.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczotki i grzebienie to źródło bakterii. Znajdują się na nich między innymi resztki kosmetyków do włosów, grzyby, roztocza. Dlatego też warto czyścić je przynajmniej raz na tydzień. 

Jak dobrze wyczyścić szczotkę i jej nie zniszczyć?

Jak to zrobić? Oto prosta metoda, która sprawdzi się zwłaszcza w przypadku szczotek z włosia. Jedyny produkt, jaki jest ci potrzebny to maska.

  1. Najpierw wyciągnij ze szczotki włosy (np. pęsetą);
  2. zmocz szczotkę;
  3. rozprowadź na niej maskę do włosów i delikatnie ją wmasuj;
  4. pozostaw produkt na 20-40 minut;
  5. na koniec spłucz i otrzep z nadmiaru wody.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Prosty sposób

Natomiast inna popularna metoda wiąże się z użyciem sody oczyszczonej. Do przygotowania receptury potrzebujesz: 

  • niewielkiej ilości szamponu do włosów
  • sody oczyszczonej
  • szczoteczki do zębów
  • 1 szklanki ciepłej wody

Najpierw pozbądź się ze szczotki zalegających włosów. Następnie połącz ze sobą wszystkie wymienione składniki. Tak stworzoną substancją przy użyciu szczoteczki dokładnie wyczyść swój gadżet. Na koniec ważne jest dokładnie opłukanie go pod bieżącą wodą.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: