Modne krótkie fryzury dla 50-latki. Podkreślą urodę, wyszczuplą twarz i odejmą nawet 10 lat

Modne krótkie fryzury dla 50-latki charakteryzują się prostotą i łatwością w układaniu. Niektóre sprawdzą się na pasmach w dobrej kondycji, a inne na nieco osłabionych. Fryzury na krótkie włosy rzadko wychodzą z mody. Sprawdź nasze propozycje - być może dzięki nim dobierzesz coś dla siebie.

Nowy rok to dobry czas na zmiany. Dotyczy to również fryzur, które mogą całkowicie odmienić wygląd kobiety. Odpowiednio dobrane cięcia podkreślają urodę, maskują niedoskonałości, a nawet odejmują lat. Oto najmodniejsze krótkie fryzury dla kobiet po 50. roku życia, które wybiera wiele z nas.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Modne krótkie fryzury dla 50-latki. Clavi cut

Fryzura clavi cut charakteryzuje się prostotą i łatwością w utrzymaniu. Cięcie długością powinno sięgać obojczyków, dlatego to dobre rozwiązanie dla pań, które mają długie włosy i potrzebują zmiany, ale nie chcą na początek drastycznie ich skracać. Pasma ułożone w ten sposób pięknie będą się prezentować zarówno proste, jak i falowane. Fryzura pasuje każdej kobiecie, niezależnie od kondycji włosów i kształtu twarzy. Daje efekt zagęszczenia pasm i wyszczuplenia twarzy.

 

Krótkie fryzury damskie 2023. Pixie cut

Cięcie pixie cut jest odważne, jednak sprawdzi się u pań w każdym wieku. Co ważne, dobrze prezentuje się na wszystkich rodzajach włosów, również tych w słabszej kondycji. Pasma mogą być dłuższe lub krótsze i zależy to od indywidualnych preferencji. Wiele kobiet decyduje się na delikatne przystrzyżenie po bokach i dłuższą górę. 

 

Fryzury z grzywką na boki. Modne cięcie curtain bangs

Włosy w stylu curtain bangs charakteryzuje delikatna grzywka rozchodząca się na boki. Pasma delikatnie otulają twarz, co daje efekt optycznego wysmuklenia. Długość grzywki i reszty włosów zależy od indywidualnych preferencji - mogą sięgać tylko brwi lub nawet linii żuchwy. Cięcie nadaje się dla kobiet w każdym wieku, jednak najlepiej prezentuje się u pań, które mają włosy utrzymane w dobrej kondycji. Grzywka będzie wyglądać równie pięknie, jeśli resztę pasm zepniemy w lekki koczek lub kucyka.

 

Modne fryzury. Bob cieniowany

Cieniowany bob jest hitem ostatnich miesięcy. Charakteryzuje się cięciem warstwowym, które jest przeciwne do jego klasycznej wersji. Wybór tej fryzury to sposób na nadanie włosom świeżości, objętości i naturalności. Najlepiej prezentuje się w wersji messy hair, czyli niesfornie ułożonych pasm. Ich długość zależy od indywidualnych preferencji.

 
Więcej o: