Popularne fryzury, z których lepiej zrezygnować. Mogą zniszczyć włosy

Piękne i zdrowe włosy są marzeniem praktycznie każdej kobiety. W trosce o wygląd pasm warto wiedzieć, z jakich działań zrezygnować, by im nie zaszkodzić. Okazuje się, że popularne upięcia czy stosowanie prostownicy mogą mieć na nie zły wpływ.

Wiele kobiet marzy o zdrowych, pięknych i lśniących włosach. Z tego względu stosujemy różne wcierki, odżywki czy maski, a nawet sięgamy po domowe sposoby, które od lat cieszą skutecznością. Okazuje się, że regularna pielęgnacja pasm to nie wszystko, a niekorzystny wpływ mogą mieć na nie niektóre popularne upięcia. Sprawdź, z czego warto zrezygnować w trosce o włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Te upięcia niszczą włosy. W trosce o pasma lepiej z nich zrezygnować

Posiadaczki długich włosów często w trosce o wygodę ciasno spinają pasma. To bardzo praktyczne, jednak okazuje się, że działanie może im bardzo zaszkodzić. Choć chcemy zwyczajnie utrwalić fryzurę, mocne związywanie nadwyręża włosy i źle działa na ich cebulki. Duże znaczenie ma też to, jak długo pasma są związane. Jeśli trwa to przez cały dzień, w konsekwencji może dojść do mechanicznych uszkodzeń i po jakimś czasie zauważymy, że pasma nadmiernie wypadają. Oprócz utraty włosów niektóre kobiety odczuwają też nieprzyjemne bóle skóry głowy.

Znacznie zdrowsze jest jak najczęstsze noszenie rozpuszczonych włosów, zwłaszcza podczas snu. W trosce o pasma podczas upinania należy zawsze zwracać uwagę, czy nie są naprężone i zbyt ciasno związane.

Shakira Shakira na zdjęciu sprzed 30 lat. To naprawdę ona? Co za włosy! "O rany!"

Jakie fryzury niszczą włosy? Działania, które szkodzą pasmom

Nie tylko mocne upinanie szkodzi włosom. Można je uszkodzić również poprzez inne działania, których warto unikać.

  1. Związywanie gumką o niskiej jakości - warto unikać tych, które mają metalowe elementy, gdyż mogą łamać włosy. Pasmom nie zaszkodzą za to popularne, miękkie frotki.
  2. Częste stosowanie prostownicy lub lokówki - urządzenia mogą szybko odmienić wygląd włosów, jednak wysoka temperatura ma destrukcyjny wpływ na pasma. Jednorazowe użycie raz na jakiś czas nie zaszkodzi, jednak warto zrezygnować z codziennego nawyku.

manicure Modne paznokcie 2023, które zdominują trendy. Odmładzają wygląd dłoni

Więcej o: