Nałóż na włosy i wyczesz. Po kilku minutach przetłuszczające się włosy odejdą w zapomnienie

Co na przetłuszczające się włosy? Wiele kobiet boryka się z problemem, dlatego warto poznać domowe sposoby, które pomogą go rozwiązać. Okazuje się, że świetną metodą jest wykorzystanie produktów, które goszczą w naszej kuchni. Dzięki nim fryzura zostanie odświeżona w kilka minut.

Nadmiernie przetłuszczające się pasma to problem, który dotyczy wielu kobiet i mężczyzn na całym świecie. W trosce o wygląd i zdrowie włosów niektórzy myją je nawet codziennie. Działanie nie dość, że jest niewygodne, to jeszcze zajmuje wiele czasu. Przyczyną wydzielania dużych ilości sebum często jest stres, wysiłek fizyczny, zmiany hormonalne czy nieprawidłowa pielęgnacja. Okazuje się, że problem można rozwiązać produktami, które mamy w kuchni. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Co na przetłuszczające się włosy? Pomogą popularne produkty z kuchni

Problem przetłuszczających się włosów można rozwiązać wykorzystując popularne produkty z kuchni. Jednym z najprostszych sposobów jest przygotowanie odżywczej maski z drożdży. Produkt jest bogatym źródłem witamin, aminokwasów i minerałów, dlatego odżywi osłabione włosy i wpłynie korzystnie na normalizację produkcji sebum.

  1. Przygotuj 100 g drożdży i zalej je 1 szklanką ciepłego mleka.
  2. Mieszaj dokładnie składniki aż do otrzymania gładkiej, jednolitej masy.
  3. Nałóż produkt na skórę głowy i odczekaj około 25 minut.
  4. Spłucz maskę wodą i umyj włosy szamponem.

O wiele szybszą metodą, która nie wymaga mycia włosów, jest nałożenie przed wyjściem z domu mąki kukurydzianej. Zaaplikowana na suche pasma i wyczesana po kilku minutach pomoże pochłonąć spore ilości sebum i odświeży wygląd włosów. Ważne, by nie nakładać mąki na mokre pasma, gdyż późniejsze wyczesanie będzie trudne.

Co zrobić na szybko przetłuszczające się włosy? Rozważ wizytę u specjalisty

Szybkie przetłuszczanie się włosów może wynikać z problemów zdrowotnych, z których nie zdajemy sobie sprawy. Jeśli podobny stan utrzymuje się już jakiś czas a domowe sposoby nie przynoszą efektów, warto rozważyć wizytę u lekarza rodzinnego lub trychologa. Lekarz znajdzie przyczynę problemu i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Więcej o: