Naturalne metody na przetłuszczające się włosy. Kosztują 3 zł i sprawią, że pasma odzyskają blask

Włosy często stanowią wizytówkę kobiety. Nic więc dziwnego, że każda z nas chciałaby, by prezentowały się nienagannie i pięknie. Przeszkodą może być nadmierne i szybkie przetłuszczanie się pasm. Okazuje się, że domowe metody szybko rozwiążą problem.

Szybkie przetłuszczanie się włosów to problem, który dotyka wiele kobiet i mężczyzn na całym świecie. Gdy codzienne mycie pasm spędza sen z powiek i zabiera wiele czasu, warto rozważyć zastosowanie domowych produktów, które zahamują wytwarzanie nadmiernych ilości sebum. Wystarczy wykorzystać proste i tanie produkty z kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Naturalne metody na przetłuszczające się włosy. Tania maska z drożdży rozwiąże problem

Problem przetłuszczających się włosów można rozwiązać stosując popularną maseczkę z drożdży. Metoda poprawia ogólną kondycję pasm i wzmacnia mieszki włosowe. Wystarczy zalać kostkę świeżego produktu szklanką ciepłego mleka, wymieszać i wetrzeć w wilgotną skórę głowy. Po 30 minutach należy zmyć preparat, umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Maskę można stosować 1-2 razy w tygodniu — w zależności od potrzeb.

Co zrobić, żeby włosy się nie przetłuszczały? Zastosuj wcierkę z siemienia lnianego

Na przetłuszczające się włosy pomoże też wcierka z siemienia lnianego. Tani, naturalny produkt nie dość, że zapobiegnie nadmiernemu wytwarzaniu sebum, to jeszcze wzmocni pasma i zahamuje ich wypadanie. Wcierkę należy stosować regularnie — pierwsze efekty powinny być zauważalne po około jednym miesiącu.

  1. Ugotuj ziarna siemienia lnianego w wodzie. Pamiętaj, by często je mieszać. Dzięki temu nie przywrą do dna naczynia.
  2. Ostudź produkt i nałóż wcierkę bezpośrednio na włosy. Możesz wykonać delikatny, stymulujący masaż.
  3. Zmyj siemię lniane z pasm po około 15 minutach.
  4. Pozostałości z garnka przełóż do słoika i włóż do lodówki. Mogą być wykorzystane przez następne 4 dni — później należy je wyrzucić.

Jak powstrzymać przetłuszczanie się włosów? Rozważ wizytę u lekarza

Gdy problem szybko przetłuszczających się włosów utrzymuje się przez dłuższy czas, a domowe i sklepowe metody nie pomagają, warto rozważyć wizytę u specjalisty, na przykład trychologa. Lekarz zbada przyczynę problemu i na podstawie wyników zaproponuje odpowiednie dla organizmu rozwiązanie.

Więcej o: