Już 1,50 zł wystarczy, żeby zatrzymać wypadanie włosów. Przyspieszysz też ich porost

Jak zahamować wypadanie włosów i przyspieszyć ich porost? Wiele kobiet chciałoby, by pasma były długie, gęste i lśniące. Nieocenioną pomocą są tanie, domowe produkty, które stosowały już nasze babcie. Przygotowanie zdrowotnych wcierek i napojów jest banalnie proste.

Niektóre kobiety wręcz marzą o długich, gęstych włosach. Z tego względu warto dowiedzieć się, jak przyspieszyć ich porost i zahamować wypadanie. Dostarczenie organizmowi odpowiednich witamin to klucz do sukcesu. Sprawdzą się produkty, które zapewne masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak przyspieszyć porost włosów? Zastosuj wcierkę z kropli żołądkowych

Jeśli chcesz przyspieszyć porost włosów i zapobiec rozdwajaniu się końcówek, wypróbuj wcierkę z kropli żołądkowych. Efekty taniego produktu z apteki mogą zaskoczyć.

  1. Połącz trzy krople produktu z trzema łyżkami wody.
  2. Wetrzyj płyn w skórę głowy palcami lub przy pomocy płatków kosmetycznych.
  3. Spłucz specyfik po około 45 minutach i umyj włosy szamponem.

Przed pierwszym użyciem warto wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, ponieważ niektóre zioła zawarte w produkcie mogą wywołać swędzenie lub wysypkę.

Domowe sposoby na porost włosów. Te produkty zapobiegną też ich wypadaniu

Oprócz kropli żołądkowych nieocenioną pomocą jest stosowanie wcierki z pokrzywy, cebuli i picie napoju z drożdży. Metody nie dość, że przyspieszają porost włosów, to jeszcze zapobiegają ich wypadaniu.

  1. Pokrzywa — Zalej wrzątkiem liście lub saszetkę herbacianą i poczekaj, aż napój ostygnie. Wetrzyj płyn w skórę głowy. Po kilku tygodniach regularnego stosowania zauważysz, że na głowie pojawiło się sporo nowych włosków — tzw. baby hair.
  2. Napój z drożdży — Rozpuść 1/4 kostki drożdży w gorącym mleku lub wodzie i wypij mieszankę. Nie spożywaj zimnego napoju, gdyż może wywołać ból brzucha. Płyn stanowi bogate źródło żelaza, magnezu, fosforu, cynku, niacyny i witamin B1, B2 i B6.
  3. Wcierka z cebuli — Posiekaj cztery cebule na małe kawałki i wyciśnij z nich sok. Nałóż płyn na skórę głowy i odczekaj kilkanaście minut. Spłucz włosy wodą i umyj je szamponem. Należy zachować ostrożność, gdyż metoda może nie być przyjemna dla osób wrażliwych na zapachy.

Jeśli borykasz się z problemem nadmiernie wypadających włosów, rozważ wizytę u lekarza. Specjalista znajdzie przyczynę problemu i zaleci odpowiednią kurację.

Więcej o: