Tylko 4 zł. Tyle wydasz na maskę, która zadziała jak biotyna na włosy. Pasma będą nawilżone i wzmocnione

Coraz częściej zachwala się efekty, jakie przynosi biotyna na włosy. To składnik wielu produktów spożywczych, dlatego w trosce o zdrowie warto wiedzieć, gdzie ją znaleźć. Oprócz tego odpowiednie witaminy na włosy dostarczy prosta w przygotowaniu maska z domowych produktów.

Piękne włosy oprócz zabiegów pielęgnacyjnych można uzyskać dzięki jedzeniu odpowiednich produktów. To właśnie zdrowa i zbilansowana dieta dostarczająca organizmowi wielu witamin i minerałów ma duży wpływ na pasma i paznokcie. Z tego względu warto dowiedzieć się, które produkty zawierają biotynę — dobroczynną witaminę, która poprawia kondycję włosów. Pamiętaj, że samodzielne eksperymentowanie z dietą może przynieść dla organizmu negatywne skutki. W trosce o zdrowie warto wykonać odpowiednie badania i skorzystać z rad lekarza lub dietetyka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Gdzie znajduje się biotyna? Na włosy pomoże jedzenie tych produktów

Biotyna należąca do witamin z grupy B często określana jest jako "witamina piękna". To właśnie ona sprawia, że włosy i paznokcie są zdrowe i mocne. Produkty żywnościowe, które zawierają największe ilości biotyny to między innymi:

  • wątroba wołowa;
  • drożdże piwne;
  • soja;
  • żółtko jaj.

Witaminę można znaleźć także w orzechach włoskich, sardynkach, kalafiorze, migdałach, szpinaku, marchwi czy pomidorach. Innym źródłem są popularne suplementy diety. Warto jednak pamiętać, że tych nie zaleca się dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią. 

Jeśli podejrzewasz u siebie niedobory biotyny, warto udać się do lekarza lub dietetyka i wykonać odpowiednie badania. Na ich podstawie specjalista doradzi, jakie wprowadzić zmiany.

Witaminy na włosy? Odżywcza maska zadziała jak biotyna

Oprócz spożywania produktów zawierających biotynę warto zadbać o zdrowie włosów poprzez stosowanie odżywczych masek, które nawilżą, wzmocnią i zapobiegną ich wypadaniu. W tym przypadku świetne działanie będą miały żółtka jaj kurzych połączone z oliwą. Przygotowanie domowego kosmetyku jest niezwykle łatwe.

  1. Umieść w miseczce dwa żółtka i dwie łyżki oliwy z oliwek, a później dokładnie roztrzep całość widelcem.
  2. Nałóż mieszankę na umyte wcześniej włosy.
  3. Zawiń pasma w folię i odczekaj około 15 minut.
  4. Zmyj mieszankę i nałóż na włosy ulubioną odżywkę.
Więcej o: