Te fryzury mogą postarzyć cię nawet o 15 lat. Lepiej ich unikaj, bo są już niemodne

Fryzura ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Potrafi zarówno podkreślać urodę i wizualnie odmładzać, jak i działać zupełnie odwrotnie. Nie da się ukryć, że choć na niektóre z nich decydowało się wiele kobiet, dziś powinniśmy oglądać je wyłącznie w rodzinnych albumach. Te fryzury nie są bowiem ani modne, ani twarzowe.

Więcej o fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia stare stylizacje. "Pierwszy i ostatni raz miałam tę torebkę, chociaż kosztowała fortunę"

Włosy są kwestią bardzo indywidualną. Warto jednak wiedzieć, że są fryzury, które zamiast podkreślać urodę, działają na niekorzyść i wizualnie dodają lat. Jeśli zatem chcesz nie tylko wyglądać, lecz także czuć się świetnie, tych stylizacji lepiej unikaj.

Makijaż zaczynasz od podkładu? Wizażystka gwiazd robi to inaczej! 'Szok i niedowierzanie' (zdjęcie ilustracyjne)Makijaż zaczynasz od podkładu? Zapomnij! Wizażystka gwiazd robi to inaczej. Hit!

Te fryzury mogą postarzać nawet o 15 lat: krótkie włosy układane na wałki lub poddane trwałej ondulacji 

30 lat temu, zarówno trwała, jak i układanie włosów na wałki były hitem wśród dojrzałych kobiet. Trendy jednak znacznie zmieniły się na przestrzeni lat i dziś kobiety doskonale wiedzą, że tego typu włosy dodają lat. Dziś znacznie lepszą opcją są cięcia typu pixie cut - wyglądają stylowo, optycznie odmładzają, a ułożenie takiej fryzury nie zajmuje dużo czasu, ani nie wymaga wałków.

Kiedyś takie włosy były hitem, dziś uchodzą za kiczowate: wielokolorowy balejaż

Tego typu koloryzacja robiła furorę na początku lat 2000. Trend ten rozpowszechniły takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera. Dziś jednak pasemkom składającym się z odcieni od bardzo jasnego blondu do czerni mówimy stanowcze nie. Taka koloryzacja kojarzy się raczej z kiczem i złym gustem. Od kilku lat wśród trendów króluje naturalność i subtelne refleksy odpowiednio wplecione w bazowy odcień.

FlambayageChcesz małej metamorfozy włosów na wiosnę? Postaw na flamboyage! To najmodniejsza koloryzacja sezonu

O tym upięciu lepiej zapomnieć: francuski kok "banan"

Przed laty była to jedna z najpopularniejszych fryzur "do pracy". Zobaczyć można ją było u kobiet pracujących w urzędach, szkołach czy korporacjach. Być może jest to wygodne i szybkie upięcie, jednak postrzegane jest jako "sztywne" i dodające lat. Aktualnie w trendach znajdują się lżejsze upięcia, np. prosty koczek tuż nad karkiem czy gładki kucyk.

Więcej o: