Najlepsze fryzury do kwadratowej twarzy. Te cięcia łagodzą ostre rysy i optycznie wysmuklają

Warto dobierać fryzurę do kształtu twarzy, co nie zawsze jest łatwe. Jeśli jesteś posiadaczką kwadratowej buzi, sprawdź nasze propozycje. Możliwe, że zainspirują cię do zmiany i jeszcze przed nadchodzącymi walentynkami udasz się do fryzjera, by przeprowadzić metamorfozę.

Wielu z nas pasują różne fryzury. Wszystko zależy od tego, jak kształtuje się buzia. To właśnie ona decyduje o tym, co warto wyeksponować, a co ukryć. Jeśli jesteś posiadaczką kwadratowej twarzy, która charakteryzuje się równymi proporcjami i nie wiesz, na co się zdecydować w tym sezonie, sprawdź nasze propozycje. Możliwe, że któraś zainspiruje cię do zmiany cięcia i uczesania jeszcze przed zbliżającymi się walentynkami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na modny kucyk z użyciem elastycznego sznurka [#HomeBeauty]

Modne fryzury do kwadratowej twarzy. Sprawdzi się asymetryczna grzywka

Posiadaczkom kwadratowej twarzy zaleca się dobranie fryzury, która zasłoni ostre kanty przy czole i szczęce. Niektóre cięcia mogą też złagodzić rysy. W tym przypadku sprawdzą się różnego rodzaju asymetrie, takie jak nieoczywisty przedziałek czy grzywka. Korzystnie będzie też wyglądać zaczesywanie włosów w jedną stronę, co doda kobiecie nutkę tajemniczości i romantyzmu — idealnie na czas zbliżających się walentynek.

 

Modne fryzury 2023. Do kwadratowej twarzy pasuje klasyczny bob

Do kwadratowej twarzy świetnie sprawdzi się klasyczny bob. To uniwersalna, ponadczasowa fryzura, która od lat nie wychodzi z mody i jest znakiem rozpoznawczym Anny Wintour. Cięcie świetnie ukrywa wysokie czoło i pasuje praktycznie każdej kobiecie. Połączenie go z zadbaną grzywką dodaje dziewczęcego uroku i odejmuje lat. Fryzura sprawdzi się u pań, które mają cienkie i osłabione włosy, gdyż można dzięki niej uzyskać efekt uniesienia, odżywienia i większej objętości. U kobiet o kwadratowej szczęce najlepiej będzie się prezentować w nieco dłuższej, falowanej wersji.

 

Fryzury damskie 2023. Curtain bangs

Fryzura curtain bangs również od kilku lat nie wychodzi z mody. Charakteryzuje się grzywką delikatnie rozdzieloną na boki i łagodnie otulającą twarz, dzięki czemu optycznie ją wysmukla. To sprawia, że pasuje kobietom o kwadratowej twarzy. Cięcie świetnie sprawdzi się u pań, które mają dłuższe włosy w dobrej kondycji. Pasma z taką grzywką będą się też korzystnie prezentować upięte w luźnego kucyka lub koka.

 
Więcej o: