Niektórzy woleliby o nich zapomnieć. Nic z tego! Fryzury z lat 90. i 00. powracają

Wiele z nas nie wspomina tego okresu w modzie zbyt dobrze. Obecnie jednak coraz więcej fryzur inspirowanych latami 90. i 00. wraca do trendów, jednak w nieco odświeżonym wydaniu. Pamiętacie fryzurę "na Rachel" z serialu "Przyjaciele"? To jeden z większych hitów tego roku!

Więcej o trendach i fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Moda lubi zataczać kręgi i powracać. Widać to nie tylko w trendach stylizacyjnych, lecz także fryzurowych. Tym sposobem obecnie mamy powrót fryzur, które wiele z nas doskonale pamięta z lat 90. i wczesnych 00.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje makijaże

Fryzura "na Rachel"

Kiedyś wszystkie kobiety chciały, żeby ich włosy tak wyglądały. W latach 90. kobiety na całym świecie inspirowały się fryzurami Rachel Green z kultowego serialu "Przyjaciele". Później szał na tego typu mocne cieniowanie osłabł. Teraz powraca w nieco unowocześnionej wersji, jednak cały czas głównym elementem jest mocne cieniowanie nadające włosom objętości.

Upięcie z klamrą

W latach. 90 i na początku lat 00. upinanie włosów dużymi klamrami było bardzo popularne. Kosmyki spinano wysoko lub tuż nad karkiem i obowiązkowo wypuszczano dwa cienkie pasemka włosów przy czole. Dziś klamry do włosów znów biją rekordy popularności. Powrót tego trendu widoczny jest szczególnie wśród dziewczyn z generacji Z.

 

Zadziorne pixie w stylu Halle Berry

Charakterystyczna zadziorna fryzura, którą Halle Berry nosiła w filmie "Śmierć nadejdzie jutro", jako dziewczyna przeszła do historii. - Dorastając jako czarna kobieta, myślałam, że to długa fryzura jest wyznacznikiem piękna, ale z biegiem lat stwierdziłam, że najlepiej czuję się w krótkich włosach. Mam wrażenie, że są częścią mojego wizerunku - wyznała Berry. Dziś tego typu krótkie cięcia znów są na topie.

 

Karbowane kosmyki

W latach 90. bardzo długie włosy delikatnie falowano, aby nadać im objętości, jednocześnie nie ingerując w to, w jaki sposób się układają, przez co wyglądały bardziej naturalnie. Bardzo popularne było też karbowanie włosów na całej ich długości.

 
Więcej o: