Fryzury dla okrągłej twarzy, które wizualnie wyszczuplają. Te cięcia to prawdziwy hit

"Wyszczuplające fryzury dla okrągłej twarzy" to fraza często wyszukiwana w sieci. Dobrze ułożone i ścięte włosy sprawiają bowiem, że kobiety nie tylko wyglądają, lecz przede wszystkim czują się świetnie. Szukasz inspiracji? Te fryzury podkreślą twoją urodę.

Więcej o fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje stylizacje. "Jestem kameleonem", "Trochę jak Morticia Addams"

Fryzurą można nie tylko wizualnie się odmłodzić, lecz także optycznie zmienić proporcje twarzy. W przypadku okrągłego kształtu twarzy, najlepszą opcją będą wszelkie cięcia, które nadają fryzurze lekkości oraz objętości. Oto trzy fryzury, które w tym roku są na szczycie włosowych trendów.

Fryzury dla okrągłej twarz - ponadczasowe pixie cut

Kobiety z okrągłą twarzą nie powinny nosić krótkich włosów? Bzdura! Każda kobieta, niezależnie od kształtu twarzy może nosić to, co jej się podoba. Dobry fryzjer niemal każdą długość włosów potrafi dopasować do danego kształtu twarzy, zmieniając przedziałek lub styl cięcia tak, by podkreślić kobiecą urodę. Ponadczasowe pixie cut to cięcie, w którym panie o okrągłej twarzy z pewnością będą czuły się fenomenalnie. 

 

Fryzury dla okrągłej twarzy - cieniowany bob i fale

Aby odjąć sobie optycznie kilka kilogramów, postaw na fryzurę pełną objętości. Świetną opcją będzie cięcie typu long bob do ramion z cieniowaniem, które sprawi, że włosy nabiorą lekkości i będą łatwe w codziennej stylizacji. Taka fryzura, dodatkowo wystylizowana w delikatne fale, jest niezwykle kobieca i sprawdzi się nie na różnego typu włosach, również tych dość rzadkich.

 

Fryzury dla okrągłej twarz - grzywka "courtain bangs"

Grzywka "kurtynka" już od kilku sezonów robi furorę wśród kobiet, niezależnie od kształtu twarzy. Tak obcięte włosy, okalając twarz, świetnie podkreślają rysy twarzy, optycznie odmładzają i wyszczuplają. Co więcej, taka grzywka, pasuje zarówno do krótszych, jak i dłuższych włosów.  

 
Więcej o: