Kosztuje 4 zł, a działa jak laminacja włosów za 500 zł. Potrzebne produkty masz w kuchni

Laminacja włosów jest popularnym zabiegiem wykonywanym na każdym rodzaju pasm. Daje świetne efekty w postaci wygładzenia i odżywienia, jednak często nie jest zbyt tani. Okazuje się, że takie same efekty można otrzymać, wykorzystując domowe produkty. Oto co należy zrobić.

Laminacja włosów w salonie fryzjerskim sprawia, że pasma są zregenerowane, wzmocnione i bardzo gładkie. Przestają się też rozdwajać. To jeden z najpopularniejszych zabiegów, jednak jest nieco kosztowny. Podczas gdy działanie pod okiem fachowca może wynieść nawet 500 zł, na uzyskanie takiego samego efektu w domu wydasz zaledwie 4 zł. Jedyne co należy zrobić, to wykorzystać popularny produkt, który możliwe, że masz już w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Lili Antoniak wrażenia dotyczące ciąży: Puchniesz, nie wysypiasz się, tracisz włosy

Kosztuje zaledwie 4 zł a działa jak laminacja włosów za 500 zł. Sprawdź, czy masz ten produkt w kuchni

Przeprowadzenie zabiegu laminacji włosów w domu wymaga wykorzystania żelatyny i odżywki, którą zazwyczaj stosujesz. Jeśli nie masz tego produktu, możesz zastąpić go kolorową, smakową galaretką w proszku.

  1. Zmieszaj trzy łyżki gorącej wody z jedną łyżką żelatyny lub galaretki. Wzbogać mieszankę o jedną łyżkę odżywki do włosów i dokładnie wymieszaj. Jeśli masz długie pasma, możesz śmiało zwiększyć proporcje. Pozostaw masę do ostygnięcia i sprawdź, czy ma konsystencję żelu. Jeśli nie, dodaj nieco gorącej wody.
  2. Umyj włosy ulubionym szamponem i odciśnij ręcznikiem nadmiar wody. Rozczesz pasma.
  3. Nałóż mieszankę na włosy, pomijając nasadę i owiń je w czepek lub folię spożywczą. Zabezpiecz całość ręcznikiem i poczekaj około 40 minut.
  4. Spłucz dokładnie maskę ciepłą wodą i wysusz włosy.

Jak zwiększyć objętość włosów? Wykorzystaj mąkę ziemniaczaną

Istnieją też inne domowe sposoby, które pomogą wygładzić i nawilżyć pasma, a także nadać im objętości i blasku. Okazuje się, że zamiast drogich specyfików pomoże zastosowanie zwykłej mąki ziemniaczanej. Wystarczy dodać jedną łyżeczkę skrobi do ulubionej maski do włosów, nałożyć mieszankę na wilgotne, umyte kosmyki i odczekać około 20 minut. Na koniec należy spłukać je wodą, by pozbyć się resztek kosmetyku.

Więcej o: