Odmładzające fryzury po 50. Te cięcia to hity na wiosnę 2023! Odejmą nawet 10 lat

Jakie fryzury najlepiej sprawdzą się u kobiet po 50-tce, podkreślając urodę i wizualnie odmładzając? Oto trzy cięcia, które w nadchodzących miesiącach zrobią prawdziwą furorę. No bo kiedy zmieniać uczesanie, jak wiosną, gdy wszystko na nowo budzi się do życia?

Więcej o trendach przeczytasz na Gazeta.pl

W tegorocznych fryzowych trendach znalazła się mieszanka elegancji i ponadczasowej klasyki z elementami zaczerpniętymi ze stylu lat 90., wśród których zapewne każda kobieta, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Na które propozycje uwagę powinny zwrócić kobiety po 50-tce? Oto trzy fryzury, które są naszymi faworytami.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje stylizacje. "Jestem kameleonem", "Trochę jak Morticia Addams"

Odmładzające fryzury po 50: Cool girl bob

To bez wątpienia jedna z najmodniejszych fryzur tegorocznej wiosny, którą pokochały gwiazdy. To krótkie cięcie jest nie tylko bardzo stylowe i kobiece, lecz także optycznie zagęszcza włosy, wyszczupla twarz i wizualnie odejmuje lat. od klasycznego boba różni się nieco cięciem. Cool girl bob wyróżnia przede wszystkim stylizacja włosów, które u nasady są gładkie, natomiast ich końcówki są wycieniowane i delikatnie roztrzepane. 

 

Odmładzające fryzury po 50: Pixie cut

Ponadczasowy klasyk, który uwielbiają kobiety. Fryzura pixie cut charakteryzuje się mocno wycieniowanymi kosmykami, z krótszymi pasmami z tyłu i po bokach oraz dłuższymi na górze i z przodu. Tak obcięte włosy są nie tylko kobiece i stylowe, lecz także bardzo wygodne i proste w codziennej stylizacji. Można je nosić gładko zaczesane lub w artystycznym nieładzie.

 

Odmładzające fryzury po 50: Clavi cut z courtain bangs

To fryzura dla fanek nieco dłuższych włosów. W czym tkwi jej fenomen? W prostocie. To modne cięcie długością sięga obojczyków - stąd też jego nazwa, w języku angielskim "clavicle" oznacza właśnie obojczyk. Szczególnie efektowną opcją w tym sezonie będzie połączenie jej z grzywką kurtynką, okalającą twarz po obu stronach. Taka fryzura jest niezwykle uniwersalna, podkreśla rysy twarzy, optycznie odmładza i wyszczupla.

 
Więcej o: