Zapomnij o tych 3 fryzurach. Panie po 50. roku życia powinny ich unikać. Są kiczowate i postarzają

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury? Miej na uwadze, że każda zmiana w wizerunku może przypadkowo nas postarzyć lub odwrotnie i odjąć nam lat. Unikaj tych 3 opcji, które, choć kiedyś niezwykle modne, dziś uchodzą za synonim kiczu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Myśląc o zmianie fryzury, warto przejrzeć obowiązujące aktualnie trendy, aby uniknąć niechcianej wpadki. Choć o niektórych fryzurach mówi, że są ponadczasowe, część z nich już dawno wyszła z mody. Często były to chwilowe trendy, na które dzisiaj patrzymy z przymrużeniem oka. 

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Zapomnij o kolorowym baleyage. Niemodne i kiczowate fryzury sprzed lat

Baleyage jest rodzajem trwałej koloryzacji, która była hitem na początku lat 2000. Polegał on na rozświetleniu niektórych partii włosów tak, aby uzyskać efekt rozjaśnienia słońcem. Mocny kontrast między pasmami wyjątkowo rzucał się w oczy, lecz w obecnych trendach, w których stawia się przede wszystkim na naturalność, taka koloryzacja jest obecnie uznawana za wyjątkowo niemodną, a wręcz kiczowatą.

 

Cienie pod oczami Zamiast wyrzucać, nałóż na powieki. Worki pod oczami znikną

Karbowane włosy są dzisiaj passé. Tworzą nienaturalny efekt

Były hitem lat 80. i 90. Tę objętościową fryzurę wprowadziły na salony takie gwiazdy jak Madonna czy też Cyndi Lauper, a kobiety na całym świecie zaczęły masowo karbować sobie włosy przed dyskotekami. Choć kiedyś największy krzyk mody, dzisiaj sprawia wrażenie wyjątkowo karykaturalnej i tworzącej tzw. hełm na głowie. Lepiej unikaj karbowanych włosów i postaw na wydobycie naturalnego skrętu.

 

Piękno tkwi w naturze i prostocie. Podkreśl swoje piękno i unikaj trwałej ondulacji

Loki na dłużej, czyli trwała ondulacja, cieszyła się jeszcze kilkanaście lat temu wyjątkową popularnością. Nienaturalne loki są już jednak od dawna niemodną fryzurą, która nie tylko dodaje lat, ale również tworzy nienaturalny efekt na włosach, więc wyjątkowo niekorzystnie wygląda u dojrzałych kobiet.

 
Więcej o: