Najmodniejsze krótkie fryzury damskie 2023. Te cięcia to idealny wybór dla kobiet po 60. roku życia

Wiosna to świetny czas na wprowadzenie zmian w wyglądzie. Sprawdź te krótkie fryzury damskie 2023 r. Wiele z nich optycznie odejmie lat i przyniesie powiew świeżości. Może zdecydujesz się na fryzury dla cienkich włosów lub fryzury z grzywką? 2023 rok nie musi być nudny, jeśli chodzi o cięcia!

Praktycznie każda kobieta chciałaby czuć się pięknie. Tegoroczna wiosna to świetny czas na wprowadzenie zmian w wyglądzie, które zwiększą pewność siebie i poprawią nastrój. Z tego względu warto postawić na modne w tym sezonie fryzury dla kobiet po 60. roku życia. Cięcia optycznie odejmą lat i zachwycą przyjaciół i rodzinę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Krótkie fryzury damskie 2023 r. Pixie cut

Krótkie fryzury są wygodne i cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które nie mają zbyt wiele czasu na codzienną stylizację włosów. Pielęgnacja pixie cut jest niezwykle łatwa. Cięcie charakteryzuje się krótkim przycięciem pasm z tyłu i po bokach przy nieco dłuższym przodzie. Pięknie prezentuje się w bardzo krótkiej wersji, jak i nieco dłuższej. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Fryzura już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością i może odmłodzić o kilka lat.

 

Fryzury dla cienkich włosów. Cięcie bob

Cienkie i krótkie włosy charakteryzują się łatwością w stylizacji, a na dodatek często pięknie się prezentują. Odpowiednie cięcie sprawi, że posiadaczka takich pasm będzie mogła śmiało cieszyć się nienaganną fryzurą. Niestety trudno jest utrzymać długość cienkich włosów, ponieważ szybko stają się przyklapnięte, tracą na objętości i nie wyglądają zbyt dobrze. Odpowiednim cięciem będzie w tym przypadku fryzura bob w każdej wersji, dzięki któremu pasma nabiorą charakteru i poprawią samopoczucie.

 

Fryzury z grzywką 2023 r. Curtain bangs

Curtain bangs to nieco odważniejsza fryzura z grzywką delikatnie rozchodzącą się na boki i łagodnie otulającą twarz. Dzięki temu daje efekt optycznego wysmuklenia buzi. Dobrze prezentuje się u pań, które mają nieco dłuższe pasma utrzymane w dobrej kondycji, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by były nieco krótsze. Curtain bangs to świeża propozycja, którą można wystylizować w zależności od potrzeb, na przykład spinając pasma w koczek lub kucyk. Charakterystyczna grzywka z pewnością doda uroku. 

 
Więcej o: