Zrób szybki "test kucyka". Twoje włosy będą ci wdzięczne

Nie każdy wie, jak pielęgnować włosy, by rosły zdrowo. Okazuje się, że kluczowy jest dobór odpowiednich kosmetyków. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, możesz przeprowadzić prosty test kucyka. Poświęcisz na niego nie więcej nic 3 minuty, a pomoże rozwiązać problem z pielęgnacją.

Jak dbać o włosy? Choć zadanie większości z nas wydaje się proste, okazuje się, że czasem źle dobieramy kosmetyki, przez co pasma są obciążone i zmęczone. Okazuje się, że problem można rozwiązać prostym sposobem. Wystarczy przeprowadzić test kucyka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Nie wiesz, jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji włosów? Przeprowadź szybki test kucyka

Stylista fryzur Neil Grupp, który współpracował między innymi z modelką Bellą Hadid w rozmowie z portalem "Today" zaproponował prosty sposób, który pozwoli określić, jakie mamy włosy. Dzięki niemu dobranie odpowiednich kosmetyków będzie dużo prostsze. Mężczyzna powiedział, że warto przeprowadzić test kucyka. Wystarczy związać włosy, lekko zsunąć gumkę i zmierzyć taśmą krawiecką obwód włosów przy głowie. Jeśli wynosi poniżej 5 cm, kucyk jest cienki, jeśli 5-10 cm jest średni, a jeśli 10 cm — jest gruby.

Dla cienkich włosów sprawdzą się lekkie, wzmacniające i nieobciążające kosmetyki, podczas gdy włosy normalne i grubsze będą potrzebowały produktów nawilżających, które zmiękczą ich strukturę. - Cienkie włosy mają o 50 procent mniej białka niż włosy średnie lub grube, co oznacza, że są słabe i wymagają wzmocnienia – powiedział Grupp.

Sposób na piękne włosy? Trzymaj się tych zasad, a nie pożałujesz

Oprócz testu kucyka warto też dbać o włosy na co dzień. Okazuje się, że stosowanie prostych zasad znacznie ułatwia życie i sprawia, że pasma są piękne, zdrowe i błyszczące.

  1. Dokładnie spłukuj szampon — Dzięki temu resztki produktu nie osiądą na pasmach, a co za tym idzie, nie będą obciążone i nie przetłuszczą się zbyt szybko. Unikniesz też swędzenia skóry głowy.
  2. Zawsze spłukuj odżywkę z włosów — Warto podczas prysznica trzymać ją na pasmach nie dłużej niż 3-5 minut. Spłukiwanie powinno też być dokładne, gdyż pozostałości produktu mogą doprowadzić do łamania się włosów.
  3. Zwróć uwagę na temperaturę wody — Ciepła sprawdzi się podczas pierwszego moczenia włosów, gdyż otworzy ich łuski, a zimna, która je zamknie, nadaje się do spłukiwania kosmetyków z pasm.
Więcej o: