Nałóż drożdże na włosy na godzinę, a nie pożałujesz. Wystarczy rozpuścić kostkę w 4 łyżkach mleka

Twój cel to gęste i długie włosy? Jeśli chcesz się cieszyć piękną oraz bujną fryzurą, możesz zastosować sprytne domowe sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie produktu, który kosztuje tylko 2 zł. Jak stosować drożdże na włosy? Podpowiadamy.

Chcesz cieszyć się pięknymi, długimi i gęstymi włosami? Warto o nie zadbać nie tylko od zewnątrz, lecz także od wewnątrz. Wystarczy, że sięgniesz po drożdże, a wykorzystasz je na dwa sposoby. Kosztują tylko 2 zł, a pomogą uzyskać zagęszczoną oraz odżywioną fryzurę. Co należy zrobić?

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Twój cel to gęste i długie włosy? Wykorzystaj drożdże, które zadziałają jak biotyna na włosy

Drożdże na włosy możesz wykorzystać na dwa sposoby. Albo aplikować w formie maski, albo systematycznie spożywać je, by dostarczyć organizmowi niezbędnych składników do pobudzenia ich wzrostu. Możesz wybrać drożdże w formie tabletek, które dostępne są w większości aptek lub przygotowywać napar ze świeżego produktu.

Swoim trikiem na jego zrobienie podzieliła się tiktokerka @ulkensix, podając dokładne proporcje.

Pamiętajcie, że włosy nie urosną od brania drożdży przez tylko trzy tygodnie. Trzeba być systematycznym

- zaznaczyła w jednym z komentarzy pod udostępnionym materiałem.

Aby przygotować roztwór do picia, należy rozmieszać 1/6 kostki drożdży w szklance gorącej wody lub mleka. Gdy mikstura będzie gotowa do wypicia, spożyj ją, lecz pamiętaj, że należy robić to regularnie. Użytkowniczka TikToka na nagraniu zaznacza, że trzeba robić to codziennie przez trzy tygodnie, a następnie zrobić sobie miesiąc przerwy. Nie dla każdego jednak wypijanie drożdżowej mieszanki będzie komfortowe, o czym wspominają też internautki w komentarzach pod materiałem. Warto wówczas wykorzystać drożdże do przygotowania maski.

Co się nie zrobi dla długich włosów.... Wszystko trzeba pić.
Wolę dodać do odzywki i też działają... Nie przełknęłabym tego.
Ja osobiście wraz ze swoimi koleżankami, które brały razem ze mną, byłyśmy mega zadowolone. Nigdy nie miałyśmy żadnych problemów.

Nałóż drożdże na włosy, a zobaczysz różnicę. Wystarczy przygotować domową maskę

Jeśli nie chcesz pić drożdży, nic straconego. Możesz nakładać je również na włosy w formie regenerującej maski. Jak ją zrobić? Wystarczy rozmieszać kostkę świeżych drożdży z czterema łyżkami ciepłego mleka. Możesz dodać też odrobinę ulubionej odżywki. Powstałą pastę zaaplikuj na włosy i pozostaw ją na nich na co najmniej godzinę. Po tym czasie umyj pasma tak, jak zwykle. Kurację warto powtarzać regularnie raz w tygodniu, a po kilku tygodniach zauważysz widoczne efekty. Włosy będą lśniące i odżywione.

Więcej o: