Wiosenna fryzura dla 50-latki nie musi być nudna. Postaw na cięcie, które podkreśli urodę i odejmie lat

Wiosenna fryzura dla 50-latki nie musi być nudna. Wiele modnych cięć charakteryzuje się łatwością w układaniu, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Fryzury na włosy do ramion często przeznaczone są dla pasm o dobrej kondycji, ale możesz postawić też na krótkie włosy. Damskie, modne cięcia dodadzą uroku.

Wiosna i zbliżające się komunie oraz inne imprezy na świeżym powietrzu to dobry czas na zmianę fryzury. Modne cięcia podkreślają urodę i mogą nawet wizualnie odjąć lat. Sprawdź, na jakie fryzury stawiają panie po 50. roku życia i zainspiruj się którąś z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Modna fryzura dla 50-latki. Postaw na klasycznego boba

Klasyczny bob od lat nie wychodzi z mody i świetnie sprawdza się u pań w każdym wieku. Pięknie podkreśla oczy i sprawia, że twarz wydaje się nieco mniej wydłużona. Może też odmłodzić. Klasyczny bob to świetny wybór dla pań, których włosy nie są w zbyt dobrej kondycji. Cięcie charakteryzuje się łatwością w układaniu, a jeśli chcesz postawić na nutkę szaleństwa, możesz wybrać wersję cieniowaną, co nada pasmom objętości. Fryzura od lat sprawdza się u amerykańskiej redaktor naczelnej magazynu "Vogue", Anny Wintour.

 

Krótkie włosy damskie. Sprawdzi się cięcie pixie cut

Cięcie pixie cut niektórym paniom wydaje się odważne, ponieważ jest krótkie. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach może nadać dziewczęcego uroku, a także przyniesie efekt odmłodzenia.

Ewa Kasprzyk Kasprzyk w "obłędnym" płaszczu na wiosnę. Ten kolor odmładza i rozświetla

Fryzura jest dobra dla kobiet praktycznie w każdym wieku i posiadaczek pasm zarówno o dobrej, jak i nieco słabszej kondycji. Długość cięcia grzywki zależy od indywidualnych preferencji, a wiele kobiet wybiera dłuższą górę i mocniejsze przystrzyżenie pasm po bokach.

 

Fryzura na włosy do ramion. Postaw na grzywkę curtain bangs

Niektóre panie sądzą, że dłuższe włosy nie są dla nich. Nic bardziej mylnego, ponieważ mogą się pięknie prezentować niezależnie od wieku. Ważne, by utrzymywać pasma w dobrej kondycji i zwracać szczególną uwagę na ich codzienną pielęgnację. Ostatnią propozycją jest fryzura z grzywką curtain bangs, która świetnie prezentuje się właśnie na nieco dłuższych włosach. Pasma charakteryzują się rozchodzeniem na boki, co daje efekt wysmuklenia twarzy i złagodzenia rys. Może też pięknie uwydatnić kości policzkowe i odciągnąć uwagę od pierwszych widocznych zmarszczek.

 
Więcej o: