3 najpiękniejsze fryzury dla cienkich włosów. Odejmują lat i podkreślają urodę

Jaką fryzurę najlepiej wybrać przy cienkich i rzadkich włosach, by była modna, stylowa, a przy tym podkreślała urodę i wizualnie odmładzała? Tego typu kosmyki najlepiej prezentują się w nieco krótszym wydaniu. Postaw na jedno z tych trzech cięć, a z pewnością nie pożałujesz.

Więcej o włosach przeczytasz na Gazeta.pl

Kobiety mające cienkie i rzadkie włosy często nie lubią swoich kosmyków, ale zupełnie niepotrzebnie. Otóż odpowiednią fryzurą można nadać takim włosom pożądanej objętości i wizualnie je zagęścić. Co więcej, takimi fryzurami można jednocześnie odjąć sobie wizualnie nawet kilka lat. Oto trzy fryzurowe hity 2023 roku dla cienkich włosów!

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Najpiękniejsze fryzury dla cienkich i rzadkich włosów - pixie cut

Pixie cut to propozycja dla kobiet, które lubią odważne, krótkie cięcia. Fryzura pixie cut charakteryzuje się bowiem krótszymi kosmykami po bokach i z tyłu, a dłuższymi na górze i z przodu. Pasma wycieniowane są w charakterystyczny sposób, co nadaje objętości i daje różne możliwości stylizacyjne. Ponadto, długość włosów można dopasować do indywidualnych preferencji oraz typu urody każdej kobiety. 

Najpiękniejsze fryzury dla cienkich i rzadkich włosów - cool girl bob

To bez wątpienia jedna z najmodniejszych fryzur sezonu wiosna-lato 2023. To krótkie cięcie jest nie tylko bardzo stylowe i kobiece, lecz także optycznie zagęszcza włosy, wyszczupla twarz i wizualnie odejmuje lat. Nic dziwnego, że tę fryzurę pokochały największe gwiazdy! Od klasycznego boba różni się nieco cięciem - w przypadku cool girl bob włosy u nasady są gładkie, natomiast ich końcówki są wycieniowane i delikatnie roztrzepane. 

Najpiękniejsze fryzury dla cienkich i rzadkich włosów - clavi cut

Clavi cut to propozycja dla tych posiadaczek cienkich włosów, które najlepiej czują się w nieco dłuższych włosach. Fenomen tej fryzury tkwi bez wątpienia w jej prostocie. To modne cięcie, które sięga obojczyków. Stąd też jego nazwa - w języku angielskim "clavicle" oznacza właśnie obojczyk. Aby nadać im jeszcze więcej objętości, warto nosić je w wersji falowanej.

Więcej o: