Loki na słomki to hit wiosny? "Zapowiadało się dobrze". Nie róbcie tylko jednego

W sieci coraz częściej pojawiają się przeróżne patenty na stylizację włosów bez użycia wysokich temperatur. Były już m.in. loki na pasek od szlafroka, a teraz przyszedł czas na... słomki! Zdania internautek są jednak podzielone: "Rewelka", "Skojarzyło mi się z makaronem z zupki chińskiej".

Więcej urodowych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Niemal każda kobieta chce, by jej włosy były zdrowe i w świetnej kondycji. Niestety, codzienna stylizacja i wysokie temperatury niszczą pasma i sprawiają, że stają się one suche oraz łamliwe. Nic więc dziwnego, że dziewczyny zaczęły szukać alternatyw stylizacyjnych, które umożliwią wykonanie świetnej fryzury, bez narażania włosów na działanie wysokiej temperatury. Jednym z takich sposobów okazały loki wykonywane na pasek od szlafroka. Ten sposób daje jednak fale. A co jeśli chcemy na głowie uzyskać efekt afroloków? Tu z pomocą przyjdą papierowe słomki. 

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Loki na słomki to nowy włosowy hit? Uważaj na jeden szczegół: "Palcami, tylko palcami"

Instagramowe reels powstały w odpowiedzi na popularność TikToka i pojawiających się tam krótkich filmików o różnej tematyce. Teraz ten trend przeniósł się również na Instagram, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy chętnie dzielą się m.in. różnymi trikami, w tym tymi dotyczącymi włosów.

Ostatnio "PK sisters" na swoim instagramowym profilu pokazały efekt, jaki można uzyskać stylizując włosy przy użyciu papierowych słomek. - Zakręciłyśmy włosy na słomki. Będziecie potrzebować: słomki papierowe, gumeczki i wodę. Zużyłyśmy ponad 100 słomek. Całość zajęła nam ponad 4 godziny - napisały w pierwszym opublikowanym filmiku. Efekt końcowy zaprezentowały, publikując kolejny post. 

 

Pod filmikiem pojawiły się komentarze od internautek. Niektóre z nich uważają, że dziewczyny popełniły błąd, rozczesując włosy szczotką:

Coś poszło nie tak
Loków się nigdy nie rozczesuje tylko wytrząsa 
Niepotrzebnie loki zostały rozczesanie na puch, bo po zdjęciu słomek zapowiadało się dobrze
Lepszy efekt byłby gdybyście loki rozdzielały palcami na mniejsze separację
Byłoby ekstra gdyby nie ta szczotka. Palcami, tylko palcami
Ja zrobiłam raz sobie na słomki i byłam wniebowzięta efektem, ale nie rozczesałam włosów, tylko każdy loczek, lok po loku rozdzielałam pasmami
Skojarzyło mi się z makaronem z zupki chińskiej
Rewelka, też tak kiedyś zrobiłam

- piszą.

Więcej o: