Fryzury odmładzające dla pań po 60-tce. Stylizacje z pazurem dla różnych długości włosów

Fryzury odmładzające po 60-tce? Co sprawi, że włosy odzyskają dawną sprężystość i zaczną się układać? Sprawdź jaką różnicę robi dobre cięcie i wybierz najlepszą propozycję dla siebie.

Fryzury odmładzające dla pań po 60-tce - o czym należy pamiętać?

Interesują Cię fryzury odmładzające dla pań po 60-tce? Warto pamiętać, że z wiekiem zmienia się nie tylko kolor, ale też struktura włosa. Kolejnym wyzwaniem są przerzedzenia i brak sił do codziennego układania. Jak ściąć włosy po 60. roku życia i czy na zawsze trzeba pożegnać się z długością? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania. 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Fryzury damskie odmładzające po 60-tce - postaw na warstwy 

Dzięki warstwowemu cięciu włosy zyskują elastyczność i dodatkową objętość. Przerzedzenia są mniej widoczne i nie trzeba rezygnować z długości.

 

Warstwy to także mnóstwo wygodnych opcji: włosy można spiąć w mały koczek, związać w kucyka lub pozostawić rozpuszczone. Fryzury damskie odmładzające po 60-tce w tej wersji to same korzyści plus delikatny look bez konieczności ostrego cięcia. 

Fryzury, które odmładzają po 60-tce - klasyczny bob 

Uniwersalna propozycja dla aktywnych kobiet. To proste cięcie sprawi, że włosy będą układały się same. Elegancki bob można nosić na co dzień, ale sprawdzi się też na większe wyjścia, wystarczy prostownica i odrobina lakieru do włosów. Dodatkowo lokówką lub prostownicą można podkręcić kilka pasemek, które sprawią, że to proste uczesanie zyska dodatkowy wymiar. Dłuższy przód pozwoli złagodzić linię szczęki i ukryć drugi podbródek. W kategorii fryzury, które odmładzają po 60-tce, bob jest absolutnym faworytem. 

 

Jaka fryzura odmładza po 60-tce? Długie włosy pod linijkę 

Jaka fryzura odmładza po 60-tce? Współczesne pokolenie kobiet w średnim wieku i starszych nie ulega presji na krótkie cięcie po 40. roku życia. Długie włosy pomagają zachować odpowiednie proporcje i sprawiają, że w odbiciu lustra można zobaczyć siebie sprzed lat w bardziej szlachetnym wydaniu. Długie włosy można związać lub zapleść w warkocz. Ciekawym pomysłem będzie też grzywka, pod którą Francuzki ukrywają zmarszczki.  

 

Fryzury odmładzające po 60-tce z pazurem 

Shaggy, czyli fryzura za ucho z mocno wycieniowanymi bokami to propozycja dla kobiet, które wraz z upływem czasu nie chcą rezygnować ze swojego stylu. Fryzura z pazurem jest niezwykle łatwa w ułożeniu, wystarczy na końcówki nałożyć odrobinę pasty modelującej. Kosmyki warto też podkręcić lub pozostawić do wyschnięcia i na koniec po prostu przeczesać włosy szczotką. 

 

Jak dbać o włosy po 60. roku życia? Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na dietę oraz zainwestować w profesjonalne kosmetyki, ale część problemów z włosami w tym okresie wyniki z zaburzonej gospodarki hormonalnej.

Zobacz też: Tych kolorów lepiej unikać. Stylistka ostrzega przed 5 odcieniami. "Za każdym razem żałowałam"

Więcej o: