Tweed blonde to hit w koloryzacji 2023! Odmładzający odcień sprytnie ukryje siwe włosy i odrosty

Farbowanie siwych włosów to z pewnością większe wyzwanie niż standardowa koloryzacja. Podstawą udanej metamorfozy jest przede wszystkim odpowiednio dobrana farba. W tym sezonie tweed blonde to jeden z najsilniejszych trendów inspirowany popularnym serialem.

Wiele kobiet, szczególnie w okresie wiosenno-letnim decyduje się na metamorfozę i zmianę koloru włosów. Przed podjęciem decyzji o farbowaniu, warto przyjrzeć się bliżej trendom, które mogą pomóc nam nie tylko odświeżyć swój wygląd w modnym tonie, ale również zakryć niechciane odrosty czy siwiznę. Inspiracją do powstających trendów często są również seriale, a konkretniej postacie tam grające, które z czasem ze względu na styl stały się kultowe. Podobnie jest w przypadku Sereny van der Woodsen z serialu "Plotkara". Koloryzacja włosów, którą zachwycała na ekranie, stała się motywem do stworzenia jednego z najgorętszych trendów w 2023 roku, czyli "tweed blonde".

Zobacz wideo Beata Tadla wstaje o 3 w nocy. Jak dba o cerę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Tweed blonde", czyli najmodniejsza koloryzacja w 2023 roku. Na czym polega?

Tzw. tweedowe włosy to subtelny, ziemisty trend kolorystyczny, który szybko staje się powszechny w salonach fryzjerskich. To naturalny blond z chłodnymi i ciepłymi tonami delikatnie splecionymi ze sobą, aby stworzyć na głowie harmonijny kolor. Subtelnie kontrastujące odcienie pięknie się krzyżują, podobnie jak nici tweedowej tkaniny. Ponadto wielowymiarowy wygląd imituje sposób, w jaki światło odbija się od naturalnych włosów, tworząc wygląd muśniętych słońcem pasm.

 

Modna koloryzacja włosów 2023. Zapomnij o siwych pasmach i odrostach!

Blond włosy to odcień, który jest idealny niemal dla każdej kobiety, szczególnie dla tej dojrzałej. Powód? Nie jest tajemnicą, że jasne kosmyki odmładzają i sprawiają, że prezentujemy się promiennie. Warto pamiętać, że na siwych włosach ładnie prezentują się właśnie brązy, beże i blondy.

 

Koloryzacja w stylu tweed blonde będzie więc idealną opcją, aby umiejętnie zatuszować i zmniejszyć widoczność srebrnych pasm. Zastosowanie wielu odcieni ponadto doskonale sprawdzi się przy maskowaniu pojawiających się z czasem odrostów. Ciemne pasma u nasady będą więc subtelnie przechodzić i łączyć się z wielowarstwowym efektem koloryzacji, a my nie będziemy musieli spotykać się z fryzjerem co 4-6 tygodni.

Więcej o: