Nałóż ocet jabłkowy na włosy i zobacz, co się stanie. Efekty zauważysz od razu. "Polecam serio"

Ocet jabłkowy na włosy jest produktem, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Zamiast wydawać pieniądze na sklepowe mieszanki, które nie zawsze spełniają swoją rolę, wypróbuj działanie niepozornego płynu z kuchni. Szybko zauważysz efekty regularnego stosowania.

Włosy słabną, puszą się i nie wyglądają korzystnie ze względu na wiele czynników. Wpływa na to temperatura powietrza, zmiany klimatyczne, czy brak zbilansowanej diety skutkujący niedoborem witamin. Na szczęście problem można rozwiązać, stosując regularnie niepozorny produkt, który wiele z nas ma już w swojej kuchni. Mowa o occie jabłkowym. Popularny płyn dzięki swoim właściwościom poprawi wygląd kosmyków i sprawi, że zachwycą niejedną osobę. Pamiętaj, że jeśli cierpisz na problemy z wypadaniem włosów, warto udać się do lekarza, by zbadać przyczynę problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Ocet jabłkowy na włosy. Jakie ma właściwości?

Ocet jabłkowy jest źródłem enzymów, aminokwasów, kwasu chlorogenowego i pektynów. Zawiera też witaminy z grupy B, C i kwas foliowy, które pomogą zmniejszyć problemy związane z wypadaniem włosów. Regularne płukanie pasm płynem sprawdzi się u osób, które borykają się z łupieżem i szybko przetłuszczającą się skórą głowy. Ocet nabłyszczy je, wygładzi, a także zmniejszy puszenie. Może też przedłużyć trwałość farbowanych włosów.

Jak stosować ocet jabłkowy na włosy? Rób to co około 10 myć

Na TikToku @banas.magda pojawił się krótki poradnik, jak stosować ocet jabłkowy na włosy. Tiktokerka rozpuściła łyżkę octu w misce z 1 l wody, a następnie zamoczyła w roztworze wilgotne pasma. Po wszystkim nie trzeba spłukiwać resztek octu. Kobieta poleciła zarówno ten sposób, jak i polewanie włosów bezpośrednio płynem. Metodę warto przeprowadzać mniej więcej co 10 myć, gdyż częstsze działanie może wysuszać kosmyki. Należy też uważać, by produkt nie dostał się do oczu.

Pod nagraniem pojawiły się komentarze internautów, którzy zwrócili uwagę, że metoda jest skuteczna i sami również ją stosują.

Polecam serio, jak ktoś ma mega plączące się włosy, mi nic nie pomagało. Odżywki bez spłukiwania tak średnio, ale płukanki octowe/ryżowe MEGA!!!
Zakupiłam kolejną butelkę octu, tym razem niefiltrowany i również bio.
Ale błysk.

Autorka nagrania udzieliła też w komentarzach odpowiedzi na pytania. Napisała, że płukankę można stosować tak jak ona, od połowy włosów lub na całą głowę. Dobrze też nakładać na pasma ocet jabłkowy po wcześniejszym zastosowaniu odżywki.

Więcej o: