Najmodniejsza fryzura z lat 70. wraca do łask. Butterfly haircut daje efekt 3D i unosi włosy u nasady

Zastanawiasz się, czym jest fryzura motyla i czy może być odpowiednia dla ciebie? Strzyżenie w stylu butterfly haircut to idealne cięcie do zdejmowania ciężaru z ciężkich loków bez utraty długości, a także sposób na uzyskanie efektownej objętości na cienkich włosach, które odbiją się od nasady.

W trendach modowych również tych fryzjerskich możemy zaobserwować nostalgiczny powrót do najmodniejszych cięć sprzed lat. W 2023 roku furorę w sieci zrobiło nowe strzyżenie, zwane butterfly haircut, które jest hybrydą modnego w latach 70. shaga i charakterystycznej dla lat 90. fryzury typu blowout. Na cięcie zdecydowało się wiele gwiazd światowego formatu, na czele z Jennifer Lopez.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Klaudia Halejcio Halejcio pochwaliła się stylizacją. Spójrzcie na spodnie! "O matko"

Co to jest butterfly haircut? Poznaj, na czym polega najgorętsze cięcie tego lata

Butterfly haircut, czyli tzw. fryzura motyla, w której kluczem jest uzyskanie efektu "motylich skrzydeł". To bardzo warstwowa, wręcz pierzasta fryzura, w której najdłuższe warstwy opadają tuż pod ramionami. Krótsze warstwy są zaś przycinane wokół czubka głowy, aby stworzyć wrażenie krótszych pasm. Celem takiego cięcia jest to, aby górną warstwę można było oddzielić od dolnej i łatwo przypiąć pod nią, by wyglądała jak krótka fryzura. Warstwy te, otaczając twarz i podkreślając rysy, nadają jej wyjątkowy urok oraz wizualnie modelują. Swoją metamorfozą z cięciem na motyla pochwaliła się na platformie TikTok Katarzyna Szklarczyk, zwyciężczyni siódmej edycji programu "Top model".

Fryzura inspirowana latami 70. robi furorę wśród kobiet. Jakiego efektu możemy się spodziewać?

Fryzura motyla charakteryzuje się wieloma delikatnymi, opadającymi warstwami, które są odciągane od twarzy, zamiast kierować się wewnątrz. Efekt naśladuje trzepotanie skrzydeł motyla. Strzyżenie w tym stylu sprawdzi się u wielu kobiet. Dla posiadaczek długich pasm to świetna opcja na poeksperymentowanie z długością i uzyskanie krótszych włosów, bez konieczności ich całkowitego ścinania.

 

Dodatkowo osobom z kręconymi i falowanymi włosami cięcie to pozwoli na zmniejszenie "ciężaru" pasm i ułatwi codzienną stylizację. Co więcej, również posiadaczki cienkich włosów, którym zależy na objętości, będą zadowolone z wyboru tej fryzury. Podział na kilka sekcji o różnej długości sprawi, że włosy nabiorą niesamowitej objętości i uniosą się już od nasady.

Więcej o: