Nie wydasz ani złotówki. A twoje włosy zaczną rosnąć jak szalone

Często gdy chcemy zadbać o nasze włosy kupujemy wiele nowych kosmetyków. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach na początku warto przede wszystkim zadbać o sposób, w jaki je myjemy.

Piękne włosy to jedna z naszych najlepszych wizytówek. Niestety często nie jesteśmy zadowoleni z ich wyglądu oraz kondycji. Do najczęstszych problemów zaliczamy między innymi ich nadmierne wypadanie. Podpowiadamy, co możesz zrobić, by go rozwiązać. 

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Jak prawidłowo myć włosy?

Mycie włosów to rutynowa czynność, nad którą zazwyczaj się nie zastanawiamy. Drobne zmiany mogą się jednak przyczynić do tego, że pasma i skóra głowy będą w znacznie lepszej kondycji. Mycie zaczynamy od zmoczenia głowy. Dopiero kiedy włosy są wilgotne szampon łatwo się rozprowadza. Najpierw nalewamy go sobie na dłoń, rozcieńczamy, robimy pianę i dopiero nakładamy na głowę. Wykonujemy masaż i spłukujemy kosmetyk letnią wodą. Czynność powtarzamy, gdyż podwójne mycie zapewnia często znacznie lepsze efekty. Warto także wspomnieć o tym, że jednym z najczęstszych błędów w czasie mycia jest nakładanie szamponu na całą długość włosów. Wystarczy, że wmasujesz delikatnie produkt w skórę głowy. Mycie włosów na całej długości wystarczy raz na dwa lub nawet  tygodnie.

Nie popełniaj tego błędu

Jak często myć włosy? Ta kwestia zastanawia wiele osób. Gdy myjemy je codziennie mocno oczyszczającymi szamponami, nasza skóra zaczyna produkować zwiększoną ilość serum. Przez to pasma szybko tracą świeżość i nie wyglądają dobrze. Dlatego wielu specjalistów radzi, by robić to co drugi lub co trzeci dzień. Jeśli jednak uważasz, że w twoim przypadku codzienne mycie służy włosom, pamiętaj o tym, by wybierać delikatne szampony, które nie zawierają SLS-ów. Takie silne substancje myjące mogą podrażniać skórę głowy. Nie są zalecane więc do codziennego stosowania. 

Więcej o: