Twoje włosy będą lśniące i mięciutkie. Nie wydasz ani grosza, bo ten produkt masz już w domu

Suche i pozbawione blasku włosy to zmora wielu osób. Można ratować je rozmaitymi odżywkami z drogerii, jednak zanim postanowicie wydać kolejne pieniądze, warto sprawdzić domowe sposoby. Jest jeden produkt, który doskonale nawilża i zmiękcza włosy. Mało tego, prawdopodobnie macie go w domu.

Piękne włosy to marzenie większości kobiet. Wiele z nich jednak zmaga się z przesuszonymi pasmami, które nie wyglądają atrakcyjnie, są też chropowate w dotyku. Można poświęcić masę czasu i pieniędzy na wyszukiwanie odpowiednich specyfików, które uporają się z problemem. A można wrócić do podstaw.

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Podstawa: woda

Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów od środka. W tym celu, jak mantrę będziemy powtarzać, że obowiązkowe jest picie przynajmniej 1,5-2 litrów wody. Dobrze nawodniony organizm odwdzięczy się lepszym funkcjonowaniem, samopoczuciem oraz właśnie wyglądem - zarówno skóry, jak i włosów czy paznokci.

Dopiero gdy ten warunek jest spełniony, sens będzie miało stosowanie specyfików od zewnątrz. Na poprawę wyglądu włosów można używać setek produktów dostępnych w sklepach. Warto jednak powrócić do babcinych metod. Krok pierwszy: podróż do kuchni.

Katarzyna Figura Nowa fryzura Figury podzieliła fanów. "Zawsze pod prąd", "Strasznie"

Odżywi i zmiękczy włosy - za darmo

Ten produkt raczej kojarzy się z zimowymi miksturami na wzmocnienie odporności czy ból gardła. Nie wszyscy jednak wiedzą, że doskonale sprawdza się także jako odżywka do włosów. Dobroczynny miód warto stosować na włosy regularnie, by w pełni skorzystać z jego właściwości nawilżających, odżywczych i zmiękczających.

włosy/dr Adel Jeden błąd podczas kąpieli rujnuje włosy. Większość osób nie ma pojęcia

Jak przygotować maskę z miodu na włosy? Należy zmieszać w równych proporcjach płynny miód z wybranym olejem, np. oliwą czy olejem kokosowym. Następnie nałożyć na włosy i pozostawić na kilkanaście minut. Można przykryć głowę czepkiem kosmetycznym lub foliową torebką. Należy uważać, by nie pokryć odżywką skóry głowy, ponieważ może zbytnio obciążyć włosy. Taką odżywkę dobrze stosować raz na tydzień lub rzadziej, w zależności od kondycji włosów.

Więcej o: