Rozpuść w wodzie i nałóż na włosy. Po 30 minutach będą wyglądać jakbyś wyszła od fryzjera

Wiele kobiet marzy o gładkich, błyszczących i pięknych włosach. Odpowiedzią na to są przeróżne zabiegi w salonach fryzjerskich. Ich cena jest jednak zwykle dość wysoka. Okazuje się, że podobny efekt uzyskać można w domu i to za grosze. Wystarczy jeden produkt z twojej kuchni!

Więcej o pielęgnacji włosów znajdziesz na Gazeta.pl

Jednym z popularniejszych zabiegów w ostatnich latach jest laminowanie włosów, które sprawia, że pasma stają się gładkie, lśniące, mniej się puszą i plączą. Niestety za taką usługę w salonie fryzjerskim trzeba zapłacić od 300 do nawet 800 zł. Dobra wiadomość jest jednak taka, że podobny efekt na włosach uzyskać można w 30 minut i to we własnym domu. Koszt? Nie większy niż 5 zł!

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Włosy jak po wizycie u fryzjera? Z pomocą przyjdzie tani produkt z szafki kuchennej

Mowa o laminowaniu włosów galaretką. Dlaczego nie samą żelatyną? Otóż galaretka zawiera w swoim składzie cukier, dzięki czemu dostarczamy nie tylko protein, lecz także humektantów, które dodatkowo nawilżają włosy. Aby wykonać domową laminację włosów potrzebujesz:

  • 2 łyżki galaretki,
  • 3-4 łyżki gorącej wody,
  • 1 łyżkę maski do włosów.

Najpierw dwukrotnie umyj głowę ulubionym szamponem, a następnie delikatnie odciśnij nadmiar wody z włosów. Galaretkę rozpuść w gorącej wodzie, a gdy przestygnie dodaj łyżkę maski do włosów i całość dokładnie wymieszaj. Mieszankę nałóż na włosy pasmo po paśmie, unikając jednak aplikowania jej zbyt blisko skóry głowy. Owiń włosy foliowym czepkiem, a na to nałóż ręcznik. Odczekaj około 30 minut i spłucz dokładnie włosy. Na koniec możesz wysuszyć kosmyki chłodnym nawiewem suszarki. 

Efekty domowego laminowania włosów

Laminowanie włosów galaretką to tani i prosty sposób na odżywienie włosów i natychmiastową poprawę ich wyglądu. Już po jednym takim zabiegu kosmyki są gładsze, bardziej miękkie i błyszczące. Trzeba jednak pamiętać, że ten zabieg powtarzać można nie częściej, niż dwa razy w miesiącu. W innym wypadku efekt może być odwrotny od zamierzonego. 

Więcej o: