Ta domowa płukanka przykryje siwe włosy. Pierwsze efekty zobaczysz już po tygodniu

Siwe włosy to naturalna oznaka starzenia. Nie każdy jednak chce pożegnać się z naturalnym kolorem. Jak powstrzymać ten proces? Aby uzyskać oczekiwane efekty, zastosuj domową płukankę. Nie tylko wpłyniesz na odcień, ale i wzmocnisz kosmyki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie każdy chce pogodzić się z przybywającymi latami. Czasami jednak nasze ciało przypomina o nich np. poprzez siwe włosy. Jak je zamaskować? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Jednym z najbardziej skutecznych trików na przykrycie siwizny jest naturalna płukanka.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak zapobiec siwieniu włosów? Niezdrowy tryb życia może przyspieszyć proces

Stres jest najczęstszym powodem przybywania siwych włosów na naszej skroni. Aby zachować ich naturalny kolor jak najdłużej, powinniśmy unikać go jak ognia. Czasami jednak jest to po prostu niemożliwe. Aby jak najbardziej zredukować jego wpływ na nasz organizm, dobrze jest poświęcić się relaksującemu hobby. Ponadto w trakcie dnia warto również znaleźć chwilę dla siebie, w trakcie której choć na chwilę odpoczniemy od codziennego zgiełku.

Ważnym punktem w walce z siwiejącymi włosami jest również odpowiednia suplementacja. Niedobór witamin w organizmie znacznie przyspiesza proces starzenia. Brak witamin z grupy B, kwasu foliowego, selenu, żelaza, miedzi oraz cynku sprawi, że kosmyki zdecydowanie szybciej stracą swój naturalny kolor. Wpływ na barwę naszej fryzury mogą mieć także używki takie jak alkohol lub papierosy oraz za mała ilość snu.

Domowa płukanka na siwe włosy. Przygotuj ją z jednego produktu

Jedną z najlepszych domowych płukanek na przykrycie siwych włosów przyrządzisz z łupin orzecha włoskiego. Skórka jest bogata w ciemny barwnik, który w krótkim czasie przywróci naturalny kolor kosmyków. Rozdrobnij skorupki, a następnie wrzuć je do garnka. Do środka wlej także wodę. Łupiny powinny być całkowicie zanurzone w płynie. Miksturę gotuj na małym ogniu przez dwie godziny, a następnie poczekaj, aż ostygnie. Całość przecedź, aby oddzielić łupiny od płynu. W tak przygotowanej płukance zanurz włosy. Pamiętaj, aby używać środka także po każdym myciu głowy. Pierwsze efekty zauważysz już po tygodniu.  

Więcej o: