Ile w twoim przypadku wynosi idealna długość włosów? Pomoże prosty test 6 centymetrów

Długie czy jednak krótkie? To jedno z najczęstszych pytań przed wizytą u fryzjera. Wiemy, co możesz zrobić, żeby uniknąć błędu. Oto metoda znanego fryzjera, która od lat cieszy się popularnością.

Początek lata to świetny moment na metamorfozę. Wiele osób poszukuje więc obecnie pomysłu na wakacyjną fryzurę. Czy krótkie cięcia pasują do twojego kształtu twarzy? Okazuje się, że możesz sprawdzić to w domu.

Zobacz wideo Farna opdowiada na hejt nietypowej fryzury:

Jak będzie idealna długość włosów dla Ciebie?

Długie czy jednak krótkie? To jedno z najczęstszych pytań przed wizytą u fryzjera. Co zrobić, aby uniknąć błędu? Oto metoda, którą stworzył światowej sławy fryzjer John Frieda. Będą ci potrzebne jedynie dwa przybory - ołówek i linijka. Oto prosta instrukcja krok po kroku:

  • Ołówek umieść poziomo pod brodą, z kolei linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha. Teraz możesz sprawdzić, czy linie wyznaczone przez przybory przecinają się pod kątem prostym oraz jaką wartość pokazuje czubek ołówka.
  • Jak interpretować wyniki? Zdaniem Frieda, jeśli wynik przekracza 6 cm, bardziej pasują ci długie włosy. Natomiast, jeżeli wielkość jest mniejsza niż 2.25 cala (6 cm), do twarzy będzie ci z krótkim cięciem. 

Jak fryzura mi pasuje? Wybór grzywki

Grzywka jest elementem wielu modnych obecnie fryzur. Często jednak nie wiemy, czy ten element będzie pasował do naszego kształtu twarzy i typu urody. O ile to drugie, trudno sprawdzić, w pierwszym przypadku istnieje kilka zasad, które ułatwiają. Jeśli twoja twarz jest owalna, sprawdzi się grzywka rozdzielona na dwie części. Grzywka z zaczesanymi na bok pasmami będzie natomiast pasowała posiadaczkom twarzy kwadratowej. Do twarzy trójkątnej pasuje klasyczna, prosta grzywka. Z kolei do twarzy okrągłej będzie pasowała nieco rozrzucona grzywka (najdłuższe pasma sięgają żuchwy, a najkrótsze zaczynają się na linii rzęs).

Więcej o: