Trzy najmodniejsze fryzury na lato 2023 dla kobiet po 50. Odmładzają nawet o 15 lat!

Lato to idealny czas na zmianę fryzury! Zastanawiasz się, jakie cięcia będą największym hitem w tym sezonie? 50-latki powinny zwrócić uwagę przede wszystkim te trzy propozycje. Podkreślą urodę, wizualnie odmłodzą i sprawią, że będziesz się czuła fenomenalnie!

Więcej o fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Nowa fryzura to jeden z szybszych sposobów na metamorfozę. W tegorocznych fryzowych trendach znalazła się mieszanka elegancji i ponadczasowej klasyki z elementami zaczerpniętymi ze stylu lat 90., wśród których zapewne każda kobieta, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Wśród nich nie zabrakło również wizualnie odmładzających propozycji idealnych dla pań po pięćdziesiątce. 

Zobacz wideo Pani Monika poprawia humor klientom opaskami do włosów. "Specjalnie przychodzą zobaczyć"

Modne fryzury na lato 2023 dla 50-latek: Długie pixie cut z zaczesanymi do tyłu włosami

To ponadczasowy klasyk, który uwielbiają kobiety. Charakteryzuje się wycieniowanymi kosmykami, które nosić można ułożone na gładko, w artystycznym nieładzie lub zaczesane do tyłu. I to właśnie ta trzecia opcja, inspirowana jednym z cięć Kasi Sokołowskiej, jest jednym z najgorętszych hitów. To fryzura, której w ostatnim czasie wierna jest także Sharon Stone.

 

Modne fryzury na lato 2023 dla 50-latek: Francuska grzywka

Grzywka francuska to po prostu grzywka, która luźno opada na boki i subtelnie okala twarz. Takie cięcie od lat nosi m.in. Grażyna Torbicka. Francuska grzywka pasuje niemal każdej kobiecie bez względu na wiek, kształt twarzy czy długość włosów. Co więcej, świetnie sprawdzi się zarówno z krótszymi, jak i długimi włosami.

 

Modne fryzury na lato 2023 dla 50-latek: Micro bob

To cięcie jest nie tylko bardzo stylowe i kobiece, lecz także optycznie zagęszcza włosy i wyszczupla twarz. Od klasycznego boba różni się nieco długością cięcia. Micro bob swoją długością sięga tuż za ucho, a jego klasyczna wersja sięga za linię żuchwy. 

 

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najmodniejsza fryzura nie będzie wyglądać dobrze, jeśli kosmyki będą suche, zniszczone i zaniedbane. Latem włosy wymagają szczególnej pielęgnacji oraz ochrony, gdyż ostre słońce, wiatr i słona woda szkodzą włosom, przesuszając ją. Pamiętaj zatem o regularnym nakładaniu odżywczych masek, zabezpieczaniu ich przed promieniowaniem UV i noszeniu nakryć głowy. Twoje włosy będą ci wdzięczne!

Więcej o: