Sposób na rozdwajające się i suche końcówki? Domową kurację przygotujesz z 4 składników

Suche i rozdwajające się końcówki to częsty problem. Wiele kobiet sięga po liczne kuracje i drogie kosmetyki, jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwane efekty. Jak zregenerować włosy w domowym zaciszu? Poznaj trik za grosze, a uratujesz fryzurę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Niewłaściwa pielęgnacja, czy choćby sposób suszenia odbija się później na kondycji kosmyków. Co zrobić, żeby naprawić rozdwajające się i suche kosmyki? Poznaj niezawodny domowy trik.

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Dlaczego włosy stają się suche i zniszczone? Nie popełniaj tego błędu

Najczęściej, suche i rozdwojone końcówki wynikają z błędów podczas pielęgnacji włosów. Czego unikać, aby fryzura pozostała silna i zdrowa na dłużej? Przede wszystkim pamiętaj, aby nie traktować wilgotnych kosmyków prostownicą lub lokówką. Wysoka temperatura wysuszy kosmyki. Co więcej, pamiętaj także o właściwym suszeniu włosów ręcznikiem. Nie pocieraj nim głowy, a jedynie przyciskaj go do skóry, tak, aby wchłonął nadmiar wody.

Aby nie uszkodzić włosów, spłukuj szampon i odżywkę przy użyciu letniej wody. Nie zapominaj także o ich rozczesywaniu po każdym myciu. Dzięki temu przestaną się plątać w nocy, przez co znacznie spowolnisz proces rozdwajania się końcówek. Do pielęgnacji warto także wprowadzić domową maskę. Jej przygotowanie jest banalnie proste, a efekty naprawdę zaskakują.

Domowy trik na suche  i rozdwajające się końcówki. Maseczka na włosy szybko je wzmocni

Jeśli borykasz się z suchymi i rozdwajającymi się końcówkami, sięgnij po sprawdzone domowe metody. Jednym z lepszych rozwiązań tego problemu jest maseczka na bazie kilku naturalnych składników. Jak ją przygotować? Rozbij 1-2 jajka (w zależności od długości włosów), a następnie dodaj do niego łyżkę oliwy z oliwek, łyżkę miodu i sok z jednej cytryny. Całość dokładnie zamieszaj, po czym rozprowadź serum po całej długości kosmyków. Odczekaj kilkanaście minut, po czym spłucz preparat. Taką kurację powtarzaj 2-3 razy na miesiąc. Efekty zobaczysz już po kilku zabiegach.

Więcej o: