Idź do lodówki i weź dwa produkty. Twoją głowę zaleje fala nowiutkich włosów

Widok własnych włosów nie każdą osobę cieszy. Wiele kobiet narzeka na to, że ich pasma są cienkie i przerzedzone. Można wydawać krocie na drogie odżywki, które mają wspomóc porost nowych włosów, a można sprawdzić domowe metody. Tym bardziej że niektóre z nich kosztują grosze - jeśli w ogóle.

Domowe odżywki to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą trochę zaoszczędzić na drogich specyfikach ze sklepów. Na te niekiedy musimy wydać naprawdę sporo pieniędzy, a efekt niestety nie zawsze jest taki, jakiego oczekiwaliśmy. Dlatego zdecydowanie warto przetestować własnoręcznie przygotowane mikstury z rzeczy, które już mamy w domu. A nawet jeśli nie są pod ręką, to dostaniemy je w każdym spożywczaku dosłownie za grosze.

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

Do doniczki i na głowę

Nie inaczej jest w przypadku doskonałej odżywki, którą chcemy wam dziś polecić. W jej składzie nie ma czterdziestu siedmiu produktów o niezrozumiałych nazwach i nie wymaga skomplikowanych czynności. A na porost włosów działa jak ta lala. To, co jest nam potrzebne, to drożdże. Co ciekawe, wykorzystuje się je także w ogrodnictwie. Działanie drożdży na włosy i na rośliny jest bardzo podobne. Wzmacniają słabsze włosy, a także odżywiają i regenerują skórę. Dzięki zapewnieniu sprzyjających warunków nowe włosy rosną gęsto i ekspresowo.

Wysyp nowych włosów

Jak przygotować odżywkę drożdżową, by włosy rosły gęste i mocne? Będziemy potrzebować dwóch łyżek drożdży, odrobiny mleka oraz dwóch łyżek jogurtu naturalnego. Jeśli nasze włosy są długie, możliwe, że będziemy musieli użyć proporcjonalnie więcej składników. Mleko leciutko podgrzewamy i rozpuszczamy w nim drożdże. Pozostawiamy na 20 minut, aż te się aktywują. Czasem może to potrwać nieco dłużej. Obserwujmy miksturę: gdy zauważymy piankę, możemy kontynuować. Teraz pora na jogurt naturalny, musi być w temperaturze pokojowej. Mieszamy go z drożdżami i odstawiamy na godzinę. Po tym czasie gotową odżywkę nakładamy na włosy i bardzo dokładnie na skórę głowy. Następnie nakładamy na głowę czepek lub zwykłą foliową torebkę i pozwalamy drożdżom działać przez godzinę. Na koniec maseczkę spłukujemy dokładnie ciepłą wodą. Zabieg warto powtarzać raz na tydzień.

Więcej o: