Jak szybko rosną włosy? Możesz przyspieszyć ich porost dzięki produktowi za 5 zł

Jak szybko rosną włosy? Ta kwestia zastanawia w szczególności te osoby, które planują w najbliższej przyszłości ich zapuszczanie. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że jest to kwestia bardzo indywidualna.

Włosy rosną średnio o centymetr w ciągu miesiąca. Jednak nie oznacza to, że w przypadku każdej osoby wygląda to dokładnie tak samo. Od czego zależy porost włosów i co można zrobić, aby odbywał się szybciej? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Ile rosną włosy i od czego to zależy?

Miesięcznie włosy rosną średnio 1 cm. Możemy to jednak nieco zmienić. Jednym z czynników, które przyspieszają ich porost, jest świadoma i regularna pielęgnacja. Różne domowe zabiegi, takie jak peelingi czy wcierki, mogą sprawić, że urosną nawet 2 cm w ciągu miesiąca. Warto także pamiętać o tym, że na porost włosów ma wpływ kilka czynników. Co więc sprawia, że rosną one zbyt wolno? Eksperci wśród przyczyn wymieniają zazwyczaj:

  • choroby skóry głowy;
  • brak snu, zmęczenie, stres;
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej;
  • palenie tytoniu;
  • nadużywanie alkoholu;
  • uboga dieta i zbyt małe nawodnienie organizmu;
  • częste stosowanie urządzeń do stylizacji, tj. suszarka, lokówka czy prostownica, które używane nieumiejętnie mogą osłabiać strukturę włosa lub całkowicie ją niszczyć.

Jak przyspieszyć wzrost włosów? Pomoże tani produkt

Jednym z najlepszych domowych sposobów na przyśpieszenie wzrostu włosów jest wcierka z kozieradki. Wprawdzie nie pachnie najlepiej, jednak bogactwo dobroczynnych składników i niska cena (małe opakowanie można kupić już za 4-5 złotych) zdecydowanie to wynagradzają. Oto prosty przepis na domową wcierkę z kozieradki krok po kroku. Uwaga! Taką miksturę możesz przechowywać w lodówce tylko przez tydzień. Po tym czasie traci ona swoje cenne właściwości.

Przygotuj zmielone nasiona kozieradki (jedna łyżka stołowa); następnie zalej je wrzątkiem (około trzy czwarte szklanki); odstaw na piętnaście minut do zaparzenia; po tym czasie odsącz wywar i go ostudź; przelej wywar do buteleczki z aplikatorem. Radzimy, by taką wcierkę pozostawić ja na skórze głowy na mniej więcej trzy godziny. Po tym czasie należy ją dokładnie spłukać. 

Więcej o: