Masz cienkie i rzadkie włosy? Zajrzyj do apteczki. Tam znajdziesz rozwiązanie problemu

Cienkie, osłabione, rzadkie i wypadające włosy potrafią spędzić sen z powiek. To też problem, który dotyczy wielu. Choć przyczyny bywają różne, w ich rozwikłaniu pomocne okazują się domowe sposoby na porost włosów. Są proste, niedrogie, a przede wszystkim skuteczne.

Rzadkie włosy nie zawsze są cienkie, a cienkie - rzadkie. Jednak cienkie włosy są słabsze, mają bowiem mniej keratyny, a przez to bardziej podatne na uszkodzenia i skłonne do wypadania. Rzadkie włosy z kolei mogą mieć wiele przyczyn. Wypadanie włosów to zjawisko absolutnie normalne, każdego dnia tracimy ich nawet ok. 100. Problem pojawia się wtedy, gdy na szczotce czy w odpływie w łazience znajdujesz coraz więcej włosów. W przypadku wzmożonego wypadania i osłabienia, zawsze warto skonsultować się z lekarzem i trychologiem, wykonać badania i znaleźć źródło problemu.

Więcej porad dotyczących urody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Beata Tadla wstaje o 3 w nocy. Jak dba o cerę?

Masz rzadkie włosy? Zadbaj o prawidłową pielęgnację

Podstawą pielęgnacji zarówno cienkich, jak i rzadkich i wypadających włosów, jest właściwe dbanie o skórę głowy. W tym celu wykonuj regularny peeling skóry głowy, do którego możesz wykorzystać np. glinkę. Dzięki temu oczyścisz ją, usuniesz martwy naskórek, poprawisz krążenie i pobudzisz porost włosów. Z tego powodu wykonuj też masaż skóry głowy, np. w trakcie nakładania wcierki czy mycia. O czym jeszcze musisz pamiętać?

  1. Susz włosy letnim nawiewem. Unikaj gorącego powietrza, lokówek i prostownicy. Jeśli ich używasz, stosuj produkty termoochronne.
  2. Myj i płucz włosy letnią wodą.
  3. Nie kładź się spać w mokrych i rozpuszczonych włosach.
  4. Nie szarp włosów szczotką lub lokówką w trakcie czesania.

Mega szybki porost włosów? Zajrzyj do apteczki i sięgnij po domowe wcierki na porost włosów

Co robić, by pasma szybciej rosły, stały się gęste i mocne? Kluczem jest zarówno właściwa pielęgnacja, jak i wcierki na porost włosów. Domowe sposoby sprawdzą się równie skutecznie, jak drogie kosmetyki. Prawdziwym hitem na mega szybki porost włosów są krople żołądkowe. Najważniejsze, by były bez alkoholu w składzie. Z ich pomocą zrobisz rewelacyjną wcierkę. Wystarczy 1 kropla dodana do ok. 3 łyżek wody. Taką mieszankę delikatnie wmasuj w skórę głowy przy pomocy palców.

Na porost włosów skutecznie działa też wcierka z kozieradki. Choć szybko zaskakuje efektem, ma jednak jedną wadę. Jest nią specyficzny zapach mikstury, dlatego warto stosować ją przed myciem włosów. Łyżeczkę mielonych nasion kozieradki zalej 100 ml wrzącej wody i odstaw pod przykryciem na 10-15 minut. Przecedź przez gazę lub ściereczkę, a następnie wmasuj w skórę głowy. Resztę wcierki przelej do buteleczki i przechowuj w lodówce przez 7 dni.

Więcej o: