Wieczorem wyjmij ze szlafroka, a rano nie uwierzysz własnym oczom. Zastąpisz wizytę u fryzjera

Do czego można użyć paska od szlafroka? Wystarczy, że poznasz prosty trik, a skutecznie wykorzystasz element garderoby do zawinięcia pięknych loków. Nie musisz korzystać z żadnych innych przedmiotów, czy urządzeń, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Wykorzystaj sprawdzony sposób, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwykle fryzury ułożone w zakładzie fryzjerskim utrzymują się przez zaledwie kilka godzin. Jak zapewnić sobie bujne loki, które wytrzymają znacznie dłużej? Jedyne, czego musisz użyć, to pasek od szlafroka. Poznaj niecodzienny trik, i zapewnij sobie piękną stylizację.

Zobacz wideo Sposób na modny kucyk z użyciem elastycznego sznurka [#HomeBeauty]

Zanim zakręcisz loki, zapamiętaj kilka zasad. Nigdy nie korzystaj z tych metod przed zastosowaniem triku

Zanim zabierzesz się za kręcenie loków, upewnij się, że nie popełniasz jednego z popularnych błędów. Przed wypróbowaniem sposobu z paskiem od szlafroka przez kilka dni nie używaj masek na włosy, czy też odżywek emolientowych. Choć potrafią być niezwykle skuteczne w nawilżaniu kosmyków, są w stanie mocno je obciążyć, przez co nie uda ci się zawinąć ich w loki. 

Poza tym pamiętaj, aby przed zawinięciem na pasek, włosy całkowicie wyschły. Jeśli postanowisz zakręcić wilgotne pasemka, po wysuszeniu będą prostować się o wiele szybciej. Dobry, pomysłem będzie zatem skorzystanie z suchego szamponu, zanim wypróbujesz sposób. Dzięki temu staną się o wiele łatwiejsze w ułożeniu, a stylizacja utrzyma się znacznie dłużej.

Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka? Sposób jest banalnie prosty

Na początku rozczesz włosy. Pamiętaj, aby zostawić przedziałek na środku głowy. Połóż na nim pasek od szlafroka, tak aby zwisające końcówki miały tę samą długość. Chwyć za jedno z pasm i zacznij zawijać je zawijać wokół materiału. Owijaj kosmyki wokół przepaski na zewnątrz. Po kolei zakręcaj resztę pasemek. Nie zapomnij o związaniu włosów znajdujących się na końcu paska gumką. Powtórz ten sam proces po drugiej stronie głowy. Aby loki się utrwaliły, połóż się spać w tak przygotowanej fryzurze. Po co najmniej 4 godzinach uzyskasz oczekiwane efekty. Rano rozwiąż pasemka, a z miejsca zauważysz różnicę. Aby utrwalić stylizację, delikatnie spryskaj kosmyki lakierem do włosów. Dzięki temu loki utrzymają się nawet do następnego dnia.

Więcej o: