Co ile powinno się myć włosy, aby były zdrowe i nie wypadały? Trycholożka obala popularny mit

Co ile myć włosy, aby im nie zaszkodzić? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od kilku czynników. Podpowiadamy, co ile myć głowę, aby włosy były lśniące, zdrowe i się nie przesuszały.

Każda z nas chce, aby włosy prezentowały się zdrowo, i były piękne i lśniące. Wciąż pokutuje mit, że codzienne mycie kosmyków może im zaszkodzić, ale czy to prawda? Sprawdzamy, jak często należy myć włosy, aby cieszyć się piękną fryzurą.

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Jak często myć włosy? Odpowiedź zależy od kilku czynników

Podczas mycia włosów pozbywamy się zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Najczęściej sięgamy po szampon, kiedy nasze kosmyki stają się przyklapnięte, tłuste i zaczynają przypominać strąki. Jeśli będziemy zwlekać z umyciem pasm skóra głowy może zacząć nas piec, swędzieć, a włosy mogą zacząć wypadać. Jak często myć włosy, aby im nie zaszkodzić? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i jest zależna od indywidualnych czynników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak często myć włosy? Możesz to robić nawet codziennie

Mitem jest, że nie powinno się myć włosów codziennie. Co ile powinno się myć włosy? Otóż jest to zależne od tego, jak bardzo się one przetłuszczają. Według trycholożki Olgi Poniatowskiej, która prowadzi kanał na TikToku codzienne mycie głowy nie zaszkodzi włosom ani skórze głowy.

Z kolei zbyt rzadkie mycie głowy może przynieść więcej szkody niż pożytku i może być powodem wielu problemów skórnych — infekcji skóry głowy, łupieżu, czy nadmiernego przetłuszczania się. Olga Poniatowska radzi także, aby nie myć głowy rzadziej niż co 3 dni. Podczas mycia powinnyśmy skupić się na oczyszczeniu skóry głowy, gdzie zbiera się sebum i pot, a włosy umyją się same, gdy będziemy spłukiwać szampon.

Więcej o: