Krótkie fryzury wyszczuplające i odmładzające twarz. Te trzy cięcia zadziałają niczym lifting

Dobrze dobrana fryzura potrafi dodać charakteru i całkowicie odmienić wygląd. Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, na pewno nieraz zastanawiałaś się, które cięcie optycznie cię wyszczupli. Oto trzy propozycje na modne krótkie fryzury.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Posiadaczki okrągłych albo kwadratowych twarzy często chcą optycznie je wyszczuplić i nadać bardziej owalny kształt. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia fryzura, która zakryje szersze miejsca i podkreśli atuty. W tym sezonie królują trzy cięcia, dzięki którym twoje włosy nabiorą lekkości i objętości.

Zobacz wideo Trzy sposoby na wygodne uczesanie na trening

Fryzura bob. 2023 to czas asymetrycznych cięć

Angled bob to asymetryczna wersja boba. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób posiadających okrągłą twarz. W tego typu cięciu włosy sięgają poniżej linii brody, z przodu są nieco dłuższe, z tyłu krótsze. Dzięki temu twarz wydaje się pociągła i szczuplejsza. Przedziałek można wtedy zrobić na środku albo z boku.

 

Krótka fryzura damska. Zapomnij o gęstej grzywce

Do krótkich włosów idealnie pasuje rzadka, roztrzepana grzywka. Delikatnie opada na czoło i unosi fryzurę u nasady.

Takie cięcie dodaje lekkości i modeluje twarz. Jeśli chcesz optycznie odjąć sobie kilogramów, zrezygnuj z gęstej, zakrywającej czoło grzywki i wybierz lżejszą wersję.

 

Modne fryzury damskie 2023. Postaw na objętość

Warstwowe cieniowanie, tzw. drabinka, wyszczupli twarz, uwydatni kości policzkowe i podkreśli podbródek. Opadające po bokach włosy zasłonią wypukłe policzki. Gdy fryzurą chcemy się wyszczuplić, powinnyśmy unikać gładkich, idealnie ułożonych fryzur i postawić na lekkie, dodające objętości cięcia.

 

Używaj kosmetyków, które odbijają włosy u nasady. Gdy suszysz włosy, wyciągaj je na szczotkę. Uniesione pasma optycznie zmniejszą czoło i nadadzą właściwych proporcji. Unikaj równych, prostych cięć, przez które twoja twarz będzie wydawać się pełniejsza.

Więcej o: