Kiedy powinno się myć włosy: rano czy wieczorem? Wiele osób nieświadomie popełnia błąd

Zazwyczaj myjemy włosy wtedy, kiedy akurat jest nam to na rękę. Okazuje się, że to poważny błąd i pora mycia jest równie ważna, co częstotliwość. Kiedy najlepiej myć głowę, żeby nie narazić kosmyków na uszkodzenia i wypadanie?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Przez lata trwały gorące dyskusje nad tym, co ile powinno się myć włosy. Jakiś czas temu pisaliśmy, że udało się uzyskać jednoznaczne stanowisko, a głowę powinno się myć wtedy, kiedy tego potrzebuje, bez wyznaczenia konkretnej ilości dni przerwy. To jednak nie wszystko. Godzina, o której decydujemy się to zrobić, również ma znaczenie.

Zobacz wideo Szampon do włosów ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Sprawdź je

Myjesz włosy wieczorem? Lepiej przestań

Włosy najlepiej myć rano, zwłaszcza jeśli są cienkie i mają tendencję do przetłuszczania się. Dzięki temu zachowają świeżość i dobry wygląd przez cały dzień. Nie powinnaś myć ich wieczorem, bo nie zdążą wyschnąć i podczas snu będą ocierać się o poduszkę. Może doprowadzić to do uszkodzeń, pasma staną się łamliwe, suche, trudne do rozczesania i mogą zacząć nadmiernie wypadać. Zamiast myć włosy wieczorem, zrób luźny warkocz i umyj je rano. Jeśli nie zdążysz, zawsze możesz skorzystać z suchego szamponu, który poprawi wygląd kosmyków i je odświeży.

Kiedy myć włosy? Czy ich rodzaj ma znaczenie?

Jeśli wolisz myć włosy wieczorem, powinnaś robić to na kilka godzin przed pójściem spać, żeby całkowicie zdążyły wyschnąć. W przypadku włosów kręconych nie musisz aż tak przestrzegać zasady porannego mycia, bo wysuszenie i ułożenie loków zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż prostych włosów. Jeśli będziesz chciała myć i stylizować je rano, możesz nie zdążyć do pracy. Najlepiej umyć je dzień wcześniej, suszyć na małym i chłodnym nawiewie. Oprócz tego raz w tygodniu warto zafundować im dogłębną pielęgnację w postaci odżywczej maski albo olejowania.

Więcej o: