Włosy będą lśniące i gładkie jak po drogim zabiegu. Nie wydasz ani złotówki

Piękne i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Czasem jednak bywa tak, że pomimo stosowania odżywek, pasma wciąż są niesforne i wyglądają na zaniedbane. Odżywka do kosza? Niekoniecznie - jeszcze się wam przyda.

Marzą wam się zadbane, lśniące, pełne blasku włosy? Na szczęście da się je uzyskać. Wiele kobiet kupuje dziesiątki preparatów, które mają za zadanie polepszyć wygląd i kondycję pasm. Te jednak często są bardzo drogie (niektóre z nich naprawdę bardzo), a niekoniecznie przynoszą oczekiwane rezultaty. Okazuje się, że przyczyną może być bardzo podstawowy błąd, który popełniacie podczas kąpieli.

Zobacz wideo Szampon do włosów ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Sprawdź je

Pasma mają "skrzypieć"

Zanim jednak do niego przejdziemy, warto wspomnieć, że najważniejszą kwestią jest zadbanie o podstawy, czyli odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeśli codziennie będziecie wypijać co najmniej 1,5 litra wody, szybko zauważycie, że i włosy wyglądają lepiej (a przy okazji także skóra, paznokcie i ogólne samopoczucie). Druga sprawa to dokładne mycie skóry głowy. Powinno się myć ją co najmniej dwukrotnie, do momentu, aż włosy będą "skrzypieć". Dopiero wtedy będziecie mieć pewność, że porządnie umyłyście skalp. Więcej o tym, jak poprawnie myć głowę w artykule poniżej:

Włosy jak po drogim zabiegu

Po umyciu pora na odżywkę. I to właśnie tutaj wiele osób popełnia dość poważny błąd. Poważny, ponieważ przez niego w zasadzie anuluje się całe działanie odżywki. Mowa o nakładaniu jej na mokre, ociekające wodą włosy. W ten sposób produkt dosłownie po nich spływa i nie dociera do wnętrza włosa. Obowiązkowo więc należy je porządnie odcisnąć, a dopiero wtedy - na wilgotne, a nie mokre - włosy nałożyć odżywkę. Dodatkowo, by jeszcze bardziej ją "wetrzeć" w głąb, ale nie niszcząc przy tym pasm, dobrze jest nakładać ją, delikatnie ściskając włosy. Następnie pozostawić ja na kilka, a najlepiej kilkadziesiąt minut, po czym zmyć również ruchem "ściskającym". Wszystko dobrze widać na nagraniu włosomaniaczki o nazwie maybeitswavybaby, która chętnie dzieli się swoimi poradami włosowymi.

Jak widzicie zadbanie o włosy, naprawdę nie jest trudne. W zasadzie wystarczy znać kilka podstawowych zasad i wiedzieć, jak ich nie uszkodzić. W dodatku nie trzeba wydawać kroci na drogie kosmetyki, bo niejednokrotnie te tańsze lub wręcz własnej roboty sprawdzają się równie dobrze. 

Więcej o: