Kosztuje tylko 5 zł. Sprawi, że włosy zaczną rosnąć jak grzyby po deszczu

Istnieje wiele domowych sposobów na przyśpieszenie wzrostu włosów. Jednym z najpopularniejszych jest wcierka z kozieradki. Popdowiadamy krok po korku, jak przygotować ten kosmetyk.

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety, jak pokazują różne badania, większość z nas nie jest zadowolona z ich wyglądu i kondycji. Jednym z najczęstszych problemów jest wypadanie i powolny wzrost włosów. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Wcierka z kozieradki. Włosy zaczną rosnąć błyskawicznie

Świetnym sposobem na przyśpieszenie wzrostu włosów jest wcierka z kozieradki. Kosmetyk ten wyróżnia skuteczność, a także niska cena. Małe opakowanie można kupić już za 4-5 złotych. Co ciekawe, jozieradka jest bogata m.in. w cholinę, fosfolipidy, lecytynę, selen, krzem, żelazo, potas i magnez. Do tego dochodzą także różne witaminy - m.in. A, B i C. Dzięki tym składnikom kozieradka ma rewelacyjny wpływ na stan skóry głowy i włosy

Oto prosty przepis na domową wcierkę krok po kroku. Przygotuj zmielone nasiona kozieradki (jedna łyżka stołowa), zalej je wrzątkiem (około trzy czwarte szklanki), odstaw na kwadrans do zaparzenia. Po tym czasie odsącz wywar i go ostudź, następnie przelej go do buteleczki z aplikatorem. Radzimy, by taką wcierkę pozostawić ja na skórze głowy na mniej więcej trzy godziny. Na sam koniec należy ją dokładnie spłukać. Warto jednak zaznaczyć, że taką miksturę możesz przechowywać w lodówce tylko przez tydzień. Po tym czasie traci ona swoje cenne właściwości.

Jak zagęścić włosy? O tym nie zapominaj

Aby wzmocnić działanie wcierek, warto regularnie wykonywać domowe peelingi skóry głowy. Zabiegi tego typu pobudzają cebulki włosów. Poza tym dzięki nim skóra głowy staje się dotleniona i odżywiona. Wszystko to sprawia, że kondycja i wygląd naszych pasm ulegają poprawie. Obecnie w większości drogerii stacjonarnych i internetowych znajdziecie wiele peelingów, które są dedykowane dla skóry głowy. Ich ceny wahają się zwykle w przedziale od 10 do 30 złotych. 

Więcej o: