Twoje włosy nadmiernie wypadają? Winowajca może znajdować się w szamponie

Wiele osób skarży się na nadmiernie wypadające włosy. Często jednak trudno jest znaleźć przyczynę tego problemu. Okazuje się, że w niektórych przypadkach winowajcą może być popularny składnik kosmetyków.

Wypadnie włosów to problem, który wynika z bardzo różnych przyczyn. Może to być na przykład stres, nieodpowiednia dieta, a także niektóre choroby. Mało kto jednak wie, że czasami wpływ mają na to stosowane przez nas w czasie pielęgnacji włosów i skóry głowy kosmetyki.

Zobacz wideo

Twoje włosy nadmiernie wypadają?

Okazuje się, że w niektórych przypadkach za nadmierne wypadania włosów odpowiada składnik, który pojawia się w wielu kosmetykach. Mowa o kokamidopropylobetainie (cocamidopropyl betaine). To substancja myjąca, pochodna oleju kokosowego. Często jest ona stosowana w szamponach naturalnych. W przypadku skór wrażliwych na mocniejsze detergenty cocamidopropyl betaine często wywołuje różne niepożądane reakcje. To przede wszystkim:

  • nadmierne wypadanie włosów;
  • swędzenie skóry głowy;
  • podrażnienia skalpu;
  • łupież.

Na jakiś czas warto więc zrezygnować z szamponu, który zawiera cocamidopropyl betaine. Należy zastąpić go produktem, który nie ma tej substancji w swoim składzie. Jeśli objawy mimo to nie ustąpią, prawdopodobnie przyczyna problemu leży gdzie indziej. Wówczas warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub z trychologiem.

O tym nie zapominaj

Aby zahamować wypadanie włosów, warto także wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej peeling skóry głowy. Zabieg ten jest bardzo prosty. Zazwyczaj należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłukujemy drobinki peelingujące wodą i myjemy włosy oraz skórę głowy szamponem. 

Więcej o: