Z białek zrób bezę, a żółtko nałóż na włosy. Nic się nie zmarnuje, a efekt jest oszałamiający

Żółtko na włosy to trik urodowy wielu kobiet, który stosowany jest od lat. Niegdyś nie było jeszcze w sklepach wielu produktów do pielęgnacji pasm, a panie radziły sobie właśnie przy pomocy niepozornego żółtka. Sprawdź, jak działa na włosy i dlaczego warto włączyć je do rutyny pielęgnacyjnej.

W trosce o zdrowe i piękne włosy coraz więcej kobiet decyduje się na stosowanie domowych rozwiązań urodowych. Jednym z nich jest nakładanie na pasma żółtka kurzego jaja. Sprawdź, jakie przyniesie efekty i dlaczego warto robić to regularnie. Pamiętaj jednak, by na początku wykonać próbę alergiczną na niewielkim fragmencie skóry, co pomoże ci uniknąć późniejszych potencjalnych problemów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Paweł Rawicki: Omijamy szerokim łukiem jajka "trójki"

Nałóż żółtko na włosy. Takiego efektu jeszcze nie znałaś

Masz suche i zniszczone kosmyki? Wypróbuj nakładanie żółtka na włosy. Produkt, choć niepozorny, zawiera wiele witamin i składników mineralnych, takich jak witaminy A, D, E, K, B, żelazo, cynk, siarka, lecytyna, fosfor i kwas pantotenowy. Jeśli będziesz stosować metodę regularnie, po pewnym czasie zauważysz, że pasma są mocniejsze i odżywione. Co więcej, żółtko w mig pozbędzie się zanieczyszczeń z włosów i... umyje je. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej nakładanie żółtka na włosy. Jak to zrobić, by osiągnąć najlepsze efekty? Istnieje kilka sprawdzonych metod.

Jak długo trzymać żółtko na włosach? Wypróbuj te metody, a więcej nie zrobisz inaczej

Żółtko na włosy możesz nakładać na kilka sposobów. Do najpopularniejszych należy stosowanie produktu jako szampon, a także nakładanie przygotowanej maski zawierającej żółtko.

  1. Mycie włosów jajkiem. Roztrzep żółtko i nałóż je na mokre pasma. Rozprowadź preparat po całej ich długości i wykonaj delikatny masaż skóry głowy. Odczekaj około 2-3 minuty i spłucz produkt letnią wodą. Dzięki temu działaniu pasma staną się nawilżone, czyste i odżywione.
  2. Maska z żółtkiem. Wystarczy, że roztrzepiesz żółtko i pokryjesz nim całe włosy. Nie muszą być mokre, jednak rozprowadzanie produktu będzie dużo trudniejsze. Poczekaj od 15 do 20 minut i spłucz mieszankę wodą. Po wszystkim możesz umyć włosy szamponem.
Więcej o: