Koniec noszenia niedbałych koków. Teraz sleek bun opanował ulice! To hit na jesień

Od jakiegoś czasu w świecie fryzur panuje luksusowy minimalizm. Jedną z czołowych fryzur tego trendu jest spopularyzowany przez Sofię Richie niski, gładko zaczesany kok, który podbił serca kobiet, odsyłając do lamusa noszony przez lata luźny "messy bun". Jak zrobić taką perfekcyjną, pełną klasy fryzurę?

Więcej o fryzurach znajdziesz na Gazeta.pl

"Quiet luxury" to fraza, która w ostatnim czasie jest jedną z częściej wyszukiwanych przez kobiety. Nic więc dziwnego, że w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć, filmików oraz porad dotyczących tego trendu. Termin quiet luxury w dosłownym tłumaczeniu znaczy cichy luksus i odnosi się do wielu obszarów w życiu, w tym m.in. do garderoby oraz fryzur.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Włosy w trendzie quiet luxury na jesień 2023. Fryzura w stylu Sofii Richie robi furorę

Jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie fryzur, która związana jest z trendem quiet luxury jest elegancki, gładko zaczesany, niski kok. Od momentu, gdy Sofia Richie wybrała tę stylizację włosów na swój ślub, bije ona rekordy popularności wśród kobiet na całym świecie. Była to jedna z najmodniejszych fryzur tego lata i wszystko wskazuje na to, że nadchodzącej jesieni będzie dokładnie tak samo. Wiele internautek zastanawiało się i dopytywało Sofię Richie, jak na co dzień robi swojego słynnego koka, więc ta postanowiła podzielić się tym na Instagramie.

 

Jak się okazuje, aby uzyskać maksymalnie wygładzenie, Sofia Richie upina swoje włosy na mokro. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to dobra praktyka, gdyż mokre kosmyki są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Jako stylistka nie mogę tego polecić! Robienie ciasnych kucyków na mokrych włosach niszczy je

- wytknęła w komentarzach jedna z internautek.

Jak zrobić fryzurę quiet luxury w styli Sofii Richie, nie narażając włosów na zniszczenia? 

Taką fryzurę można jednak wykonać na suchych włosach, uzyskując niemal identyczny efekt, nie ryzykując jednak, że ucierpi na tym ich kondycja. Wówczas takie upięcie najlepiej wykonać nie na świeżo umytych włosach, lecz takich umytych np. dzień wcześniej. 

  1. Rozczesz włosy i zrób przedziałek na środku głowy.
  2. Rozprowadź na nich odrobinę pasty, by wygładzić kosmyki.
  3. Zaczesz włosy do tyłu i mocno zawiąż je gumką tworząc koński ogon.
  4. Skręć go w ciasny koczek i zabezpiecz gumką lub wsuwkami.
Więcej o: