"Możesz wyglądać 10 lat młodziej lub 10 lat starzej". Podobno wszystko zależy od fryzury

Patrząc na zdjęcia sprzed lat, wiele osób zastanawia się, dlaczego kiedyś kobiety, które miały 50 lat wyglądały na starsze niż obecne 50-latki. Pewna kosmetolożka na przykładzie zdjęć zagranicznych gwiazd wyjaśniła, że stoi za tym "teoria włosów". Postanowiłyśmy sprawdzić to również na przykładzie znanych kobiet z polskiego show-biznesu. Efekt?

Więcej o fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Jeszcze 20-30 lat temu wiele dojrzałych kobiet noszących krótkie włosy układało je na wałki. Bo taka była wtedy moda i choć niektóre trendy lubią wracać, ten raczej na dobre odszedł do lamusa, gdyż panie doskonale zdają sobie sprawę, że tego typu fryzura może wizualnie dodawać lat. Podobno związane jest to z tzw. "teorią włosów".

Zobacz wideo Justyna Steczkowska zdradza sekret sylwetki. "Jeśli chcesz mieć formę, mając 50 lat."

Najbardziej postarzająca fryzura w historii? 

Kosmetolożka i asystentka lekarza medycyny estetycznej Nicole Annette Smith opublikowała na TikToku kilka filmików na temat "teorii włosów". Jak twierdzi, nie ma bardziej postarzającej fryzury niż ta popularna przed laty krótka, układana na wałki i tapirowana. Aby pokazać, jak fryzura wpływa na wygląd, Nicole przygotowała zdjęcia kilku gwiazd, w tym m.in. Jennifer Lopez. 

- Teoria włosów zakłada, że ludzie mogą postrzegać je w określony sposób na podstawie sposobu, w jaki stylizujesz włosy. Dzięki fryzurze możesz wyglądać 10 lat młodziej lub 10 lat starzej. Aby zachować młody wygląd, ważne jest śledzenie trendów fryzjerskich. Przestarzałe fryzury dodają lat! - zaznacza kosmetolożka. Teorię przez nią przedstawioną sprawdziłyśmy na kilku znanych i lubianych polskich gwiazdach. Zdjęcia znajdują się w galerii na początku artykułu.

Krótkie włosy mogą być twarzowe i odmładzające!

Przedstawiona przez kosmetolożkę teoria włosów nie oznacza jednak, że wszystkie krótkie fryzury dodają lat. Wręcz przeciwnie! Jednym z krótkich cięć, które w ostatnich latach znajduje się w czołówce trendów, jest pixie cut. To ponadczasowy klasyk, który uwielbiają kobiety. Fryzura pixie cut charakteryzuje się mocno wycieniowanymi kosmykami, z krótszymi pasmami z tyłu i po bokach oraz dłuższymi na górze i z przodu. Tak obcięte włosy są nie tylko kobiece i stylowe, lecz także bardzo wygodne i proste w codziennej stylizacji.

 

Trzeba również zauważyć, że oprócz włosowych trendów, od tamtego czasu zmienił się także makijaż, sposoby dbania o skórę oraz ubiór i każdy z tych czynników wpływa na dzisiejszy wygląd kobiet. 

Więcej o: