Nie tylko dodaje smaku. Wetrzyj w skórę i zostaw na głowie. Włosy odbiją się jak sprężynki

Chociaż rozmaryn jest najbardziej znany jako przyprawa do potraw, ma również wiele zalet pielęgnacyjnych. Pomaga przywrócić włosy do życia, naprawia uszkodzenia, zwalcza uciążliwy łupież, a nawet wspomaga porost pasm. Podpowiadamy, jak włączyć go do pielęgnacji.

Wypadanie włosów, czy to spowodowane stresem, czy uwarunkowaniami genetycznymi, to bolesny punkt, który wysyła wiele kobiet w długą i kosztowną podróż w kierunku zdrowych pasm. Jeśli jednak w pielęgnacji włosów zabraknie olejku rozmarynowego, możesz przegapić osiągnięcie imponujących rezultatów.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co to jest olejek rozmarynowy? Poznaj jego dobroczynne działanie na włosy

Olejek rozmarynowy to olejek pozyskiwany z kwiatów i liści rośliny rozmarynu. Stosowany w pielęgnacji włosów może przynieść szereg korzyści. Oto jego główne zadania:

  • Może wzmocnić włosy i poprawić zdrowie skóry głowy. Wynika to z jego właściwości przeciwutleniających, przeciwzapalnych i przeciwdrobnoustrojowych, które wspólnie rozwiązują te problemy.
  • Może chronić przed uszkodzeniami. Olejek rozmarynowy może działać jako tarcza przed stresorami środowiskowymi dzięki stężeniu przeciwutleniaczy. Zwalcza uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki w leczeniu i zapobiega niektórym szkodliwym skutkom promieniowania UV i zanieczyszczeń.
  • Może pomóc na porost włosów. Olejek rozmarynowy zawiera kwas karnozowy, który pomaga naprawić uszkodzenia tkanek i usprawnić obrót komórek. Składnik ten zapobiega wiązaniu się hormonu odpowiedzialnego za wypadanie włosów, z receptorem, stymulując w ten sposób wzrost włosów.

Olejek rozmarynowy na włosy. Jak stosować go w codziennej rutynie pielęgnacyjnej?

Rozmaryn możesz stosować w różnej formie w codziennej pielęgnacji włosów. Jedną z nich jest wcierka, którą możesz przygotować samodzielnie w domu. Regularnie stosowana wzmocni strukturę kosmyków i przyspieszy ich porost. W tym celu potrzebujesz garść świeżych lub suszonych liści rozmarynu oraz cztery szklanki wrzącej wody.

  1. Do garnka wlej wodę i dodaj gałązki rozmarynu.
  2. Zredukuj moc palinka i gotuj pod przykryciem przez ok. 30 minut.
  3. Zostaw do ostudzenia, a następnie przelej do butelki z atomizerem i przecedź.
  4. Wetrzyj w skórę głowy po całkowitym pozbyciu się piany z szamponu i zostaw całość na głowie. 
  5. Pozostaw do wyschnięcia.
  6. Po wysuszeniu włosy będą pięknie lśniły i będą mniej podatne na uszkodzenia.

Należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie rozmarynowej płukanki może przyciemnić nieco naturalny kolor włosów. Dodatkowo pamiętaj o jednoczesnym stosowaniu odżywki lub maski nawilżającej do włosów, gdyż płukanki ziołowe mogą je bowiem lekko przesuszać. Nie zapomnij też o wykonaniu próby alergicznej przed zastosowaniem produktu.

Więcej o: