Włosy krótkie, a może z grzywką? Fryzura może mówić o charakterze więcej, niż ci się wydaje

Idealnie dobrana fryzura powinna pasować nie tylko do kształtu twarzy, lecz także osobowości. W zależności od tego, jak najbardziej lubisz układać włosy, może to powiedzieć coś więcej na temat twojego charakteru. Znaczenie ma zarówno cięcie, jak i uczesanie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Niektóre kobiety całe życie są wierne jednej fryzurze, inne lubią eksperymentować i co jakiś czas zmieniają kolor i cięcie. Jest to spowodowane dynamicznie zmieniającymi się trendami, ale nie tylko. Brytyjski stylista fryzur Tom Smith ujawnił, że wybór konkretnego uczesania jest związany z naszym charakterem. W zależności od tego, jakim typem osoby jesteś, wybierzesz inną fryzurę.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Fryzura a charakter. Która najbardziej do ciebie pasuje?

Tom Smith to dyrektor kreatywny w firmie Evo Hair Products. Postanowił omówić dziewięć popularnych fryzur i wyjaśnić, w jaki sposób odnoszą się one do charakteru osób, które się na nie zdecydowały. Co na temat twojej osobowości mówi wybór cięcia?

  • Lob, czyli odmiana boba w wersji maxi. Są to włosy do ramion w lekkim nieładzie. Jak cytuje "Daily Mail", według Smitha taką fryzurę wybierają osoby dobrze zorganizowane, zwracające uwagę na szczegóły. Lubią wcześnie wstawać i w pełni wykorzystywać dzień.
  • Bottleneck bangs: wąska i krótsza pośrodku grzywka, dłuższa w okolicach oczu, najdłuższa na wysokości kości policzkowych. Jesteś zrelaksowana i kobieca. Roztaczasz wokół siebie aurę młodości i ciepła, którą przyciągasz inne osoby.
  • Naturalne kręcone włosy i curly shags, czyli loki przypominające grzywę lwa. Osoby z kręconymi włosami są uważane za pewne siebie, towarzyskie i pozytywnie nastawione do życia. Mają duże poczucie humoru i nie przejmują się drobiazgami.
  • Długie, luźne fale. Nie lubisz być w centrum uwagi, najlepiej czujesz się w małej grupie, wśród przyjaciół. Jesteś uważana za osobę otwartą i godną zaufania.
  • Sharp bob to ostrzejsze cięcie tuż poniżej linii ucha. Wybierają je odważne osoby, które nie boją się podejmować ryzyka. Znają się na modzie i mają dużo znajomych. Przyciągają innych swoją osobowością.
  • Francuski bob (krótka fryzura, w której pasma sięgają maksymalnie do linii żuchwy). Masz dobry gust, jesteś towarzyska i pewna siebie. Nie ulegasz trendom, jesteś wierna swojemu stylowi. Cechuje cię duża elegancja.
 

Dobór fryzury do osobowości. Jakie uczesanie lubisz?

Na dalszym etapie zastanów się, jaką fryzurę najczęściej wybierasz na co dzień. Według stylisty to też może powiedzieć coś więcej o twoim sposobie bycia.

  • Kok wyglądający na mokry: nie masz czasu regularnie myć włosów albo specjalnie ograniczasz ich mycie, żeby nie robić tego zbyt często. Jesteś praktyczna i zabiegana, lubisz wyzwania i nie boisz się nowych doświadczeń. Kochasz modę, ale przede wszystkim cenisz sobie wygodę.
  • Wysoki kucyk. Jesteś perfekcjonistką i lubisz porządek. Cechuje cię pewność siebie. Zazwyczaj stawiasz na swoim i nie lubisz kompromisów. Chcesz mieć kontrolę nad wszystkim.
Więcej o: