W PRL-u kobiety wprost szalały za tą fryzurą. Teraz kultowe uczesanie z lat 80. powraca!

Jakie były najmodniejsze fryzury w czasach PRL? Jedna z nich ponownie wraca do łask i coraz więcej kobiet decyduje się na nią w przypadku wyjątkowych wydarzeń. Opcja ta czerpie z naturalności i wygląda jak wyjęta wprost spod prysznica.

Fryzura niezależnie od czasów, była sposobem na polepszenie samopoczucia, a także dodania pewności siebie. Mimo że w czasach PRL nie było dostępnych tak wiele kosmetyków do stylizacji włosów, kobietom nie brakowało pomysłowości. Panie nie rezygnowały z modnych fryzur. Wręcz przeciwnie! Często opierano się na domowych sposobach. Zamiast lakieru stosowano wodę z cukrem, a w kosmetyczce nie mogło zabraknąć grzebienia ze szpikulcem, spinek czy lokówki elektrycznej i wałków do włosów. 

Zobacz wideo Helena Deeds o życiu na wsi i o ojcu. "Nie chciał być komunistą"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mokra Włoszka parę dekad temu, była jedną z najpopularniejszych fryzur. Trendy z lat 80. wracają

Lata 80. to zdecydowanie okres, w którym panował artystyczny nieład. Ostre grzywki w towarzystwie karbowanych loków, trwałe ondulacje oraz tzw. mokra Włoszka, taki widok nikogo wtedy nie dziwił. To właśnie ta ostatnia opcja dawała wrażenie mokrych pasm, co kojarzy się z efektem wprost spod prysznica lub po morskiej kąpieli. Najlepiej prezentowała się na mocno wycieniowanych, kręconych włosach, gdzie drobne loczki były wyraźnie podkreślone. Obecnie ta fryzura znana jest także pod nazwą wet hair effect i przeżywa wielki powrót.

 

Jak uzyskać efekt mokrych włosów? Zrobisz ją domowym sposobem

W rzeczywistości efekt mokrych włosów jest dość prosty do stworzenia. Możesz ją wykonać w 4 krokach.

  1. W wilgotne lekko osuszone ręcznikiem kosmyki wetrzyj piankę, żel lub wosk.
  2. Nałóż żel na nasady i na całej długości z pomocą grzebienia. Jeśli chodzi o uzyskanie efektu mokrych włosów, ważne jest, aby nie oszczędzać na nałożeniu dużej ilości produktu.
  3. Ugnieć włosy w subtelne fale i spryskaj sprayem nabłyszczającym.
  4. Utrwal stylizację za pomocą lakieru do włosów.
Więcej o: