Zwykle ją pijesz, a teraz polej nią swoje włosy. Efekt cię zaskoczy

Coca Cola na włosy? To nie żart! Okazuje się, że napój ten możemy wykorzystać w pielęgnacji naszych pasm. Podpowiadamy krok po kroku, co należy zrobić i jakich efektów możemy się spodziewać.

Domowe zabiegi na włosy cieszą się ogromną popularnością. W ich trakcie wykorzystujemy różne produkty z kuchennych szafek i lodówki - na przykład jajka, majonez, czy cebulę. Okazuje się, że w wielu przypadkach rewelacyjne efekty zapewnia także Coca Cola. Jak przekonują różni twórcy internetowi dzięki niej włosy są wyjątkowo gładkie i błyszczące. Eksperci komentujący tę metodę są jednak dosyć sceptyczni. Warto więc zachować ostrożność i nie wykonywać zabiegu zbyt często. 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Coca Cola na włosy krok po korku

Coca Cola ma w swoim składzie kwas ortofosforowy. I jak przekonują fani tej metody, sprawia on, że łuski włosów się zamykają. A to natomiast sprawia, że pasma są wyjątkowo gładkie i lśniące. Ponadto nabierają falistego, naturalnego kształtu

Napój ten stosujemy samodzielnie lub w połączeniu z wodą. Możemy na przykład przelać go do buteleczki z atomizerem, a następnie spryskać nim włosy. Po mniej więcej kwadransie należy umyć je tak jak zwykle. Inna opcja to przelanie Coca Coli do miski i zamoczenie w niej pasm po umyciu szamponem. Po kilku minutach spłukujemy napój i nakładamy odżywkę. Możemy też wymieszać Coca Colę w proporcji 1:1 z wodą. 

Coca Cola na włosy - eksperci są sceptyczni

Metoda ta zdobyła wielu fanów na całym świecie. Świadczą o tym liczne nagrania publikowane w mediach społecznościowych. Eksperci zaznaczają jednak, że zabiegu nie należy wykonywać zbyt często. Warto robić to maksymalnie raz na kilka tygodni. Poza tym postarajmy się, by napój nie miał kontaktu ze skórą głowy. Coca Cola niestety może ją podrażnić. 

Więcej o: