Te modne fryzury noszą gwiazdy po 70-tce - zdjęcia. Odmładzające cięcia bez układania

Kiedy przekroczymy pewien wiek, zastanawiamy się, jak umiejętnie zachować młodzieńczy wdzięk, nie rezygnując przy tym z eleganckiego wyglądu. Dobór fryzury jest kluczem do stworzenia takiego wizerunku. Gwiazdy, takie jak Jane Fonda czy Grażyna Szapołowska pokazują, jak olśniewająco możesz wyglądać po 70. roku życia.

Kobiety w dojrzałym wieku zasługują na mnóstwo komplementów. Kluczową kwestią jest tutaj wybór odpowiedniej fryzury. Strzyżenia dla pań po 50. czy 60. roku życia nie podążają ślepo za trendami fryzjerskimi, lecz inspirowane są najlepszymi tendencjami. Proste, a zarazem eleganckie krótkie cięcia są obecnie bardzo popularne. Wielowarstwowe strzyżenie to najlepszy wybór, aby podkreślić charakter i dodać pewności siebie. Oto najmodniejsze obecnie pomysły na fryzury dla dojrzałych kobiet, które mogą i powinny być ciekawe, nowoczesne i z klasą.

Zobacz wideo Czas iść do szkoły, a włosy najchętniej schowałabyś pod czapką? Ta fryzura cię uratuje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Modne fryzury dla kobiet po 70 - zdjęcia gwiazd. Jane Fonda stawia na modne cięcie bixie cut

Jane Fonda stawia na modne cięcie typu bixie. Jest to nowoczesne połączenie pixie i boba, które było wyjątkowo modne już w latach 90. Teraz ponownie zyskuje na popularności. Trudno było tę fryzurę, jednoznacznie określić. Niby przypominała boba, jednak była zbyt asymetryczna, zbyt warstwowa by była po prostu bixie. To bob z mieszanką warstw, które dodają włosom objętości, pazura i tekstury. Świetnie sprawdzi się dla kobiet, którym zależy na uzyskaniu dodatkowej optycznej gęstości włosów. Z pozoru może wydawać się nieułożony, lecz tak naprawdę to niezwykle misterne cięcie.

 

Modna fryzura bob. Dłuższa wersja typu long skradła serce Grażyny Szapołowskiej

Fryzura long bob to uniwersalna klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Od wielu lat jej zwolenniczką jest Grażyna Szapołowska. To cięcie świetnie łączy świeżość i styl, dzięki czemu idealnie pasuje szczególnie kobietom dojrzałym. Pasuje zarówno do okrągłych, jak i do kwadratowych, owalnych czy trójkątnych kształtów twarzy, dzięki czemu dodaje elegancji i świeżości każdej kobiecie, która się na to strzyżenie zdecyduje.

 

Odmładzające krótkie fryzury damskie. Elżbieta Jarosik zachwyca podkreślającym urodę cięciem

Krótki à la bob z przedłużanymi, piórkowanymi warstwami to dobry sposób na wysmuklenie zbyt krągłej twarzy, a także optyczne dodanie pasmom objętości. Jedną z polskich gwiazd, która stawia na takie cięcie, jest Elżbieta Jarosik. Dzięki podkręconym kosmykom okalającym twarz, fryzura nie tylko dodaje młodzieńczego wdzięku, ale także zyskuje na wyjątkowości.

 

Warstwowe strzyżenie dobrze wygląda w towarzystwie grzywki, ale świetnie sobie radzi także tylko z samym przedziałkiem, czy to na środku lub z boku. Dzięki dużej uniwersalności w sposobie cięcia, włosy mogą zyskać różną długość.

Więcej o: