Wiele kobiet po myciu suszy tak włosy. Przez to wciąż borykają się z tłustymi pasmami

Błędy podczas mycia i pielęgnacji włosów mogą wpływać na zwiększenie problemu, jakim jest nadmierne wypadanie pasm. Za wszelką cenę unikaj ich, aby zachować długie i zdrowe kosmyki. Jeden zły nawyk wciąż powtarza wiele z nas, gdy tylko umyje włosy.

Mycie włosów powinno być najłatwiejszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Bez wątpienia dobrą praktyką jest od czasu do czasu czyszczenie skóry głowy, aby zachować pasma w zdrowiu i pobudzić wzrost, jednak są pewne błędy, które popełniamy podczas mycia, z których nie zdajemy sobie sprawy, że mogą je zniszczyć.

Zobacz wideo Monika Richardson o metamorfozie. Jakie włosy sobie jeszcze zafunduje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trzymasz mokre pasma w "turbanie"? Lepiej miej to na uwadze

Olga Poniatowska, działająca na TikToku pod nazwą @towietrycholog zebrała na swoim profilu sporą rzeszę odbiorców, z którymi dzieli się na bieżąco wieloma wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji włosów i skóry głowy. W jednym z filmów przedstawiła sprawę dotyczącą noszenia tzw. turbanu, który tworzymy z ręcznika zaraz po umyciu włosów. Mokre pasma zawinięte w ręcznik nie należą do najlepszych nawyków, gdyż mogą przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów, a także przetłuszczania i infekcji skóry głowy. Powodem są namnażające się bakterie i grzyby, które są naturalną częścią mikrobiomu skóry. Kosmetolożka radzi, aby:

Ile czasu chodzić w turbanie? Najlepiej od 2 do 3 minut, a maksymalny czas, którego nie powinno się przekraczać to 5 minut. To w zupełności wystarczy, by woda nie kapała z włosów.

Błędy w myciu włosów, które prawdopodobnie popełniasz. Jak je naprawić?

Te błędy w pielęgnacji włosów są bardzo powszechne i szkodliwe. Mogą zepsuć efekty mycia włosów, jak i całej rutyny pielęgnacyjnej, a także produktów, których używasz.

  • Nałożenie szamponu na niezamoczone włosy utrudnia pozbycie się resztek szamponu. Przed nałożeniem produktu, należy całkowicie zmoczyć włosy.
  • Wywieranie zbyt dużego nacisku na włosy i skórę głowy. Szorowanie skóry głowy może spowodować uszkodzenie i rozdwajanie się końcówek. Dodatkowo, jeśli skóra głowy jest zbyt szorstka, może ją przesuszyć, co może skutkować nadmierną produkcją sebum.
  • Mokre włosy są najbardziej podatne na łamanie, dlatego podczas ich mycia należy zachować ostrożność. Podczas nakładania szamponu, delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców, a nie paznokciami.
  • Aby uniknąć wypadania włosów, zaleca się rozczesanie włosów przed nałożeniem szamponu. Próba mycia na siłę włosów, gdy są one splątane, tylko powoduje dalsze łamanie włosów.
  • Używanie zbyt dużej ilości szamponu i odżywki. Zbyt duża ilość produktów może sprawić, że włosy będą tłuste.
  • Używanie zbyt gorącej wody powoduje, że włosy stają się suche i podatne na uszkodzenia. Zalecamy mycie włosów letnią wodą, aby zapobiec puszeniu się i uszkodzeniu włosów.
  • Używając szamponu codziennie, pozbawiasz włosy naturalnych olejków, co z kolei sprawia, że stają się suche i pozbawione życia. 
Więcej o: